Kamu bankaları 4 yeni kredi kampanyasını hayata geçirdi

Kamu bankaları 4 yeni kredi kampanyasını hayata geçirdi

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası normalleşme sürecinde 4 yeni kredi kampanyasını hayata geçirdi. Düşük faiz ve uygun ödeme koşullarıyla hazırlanan konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil kredi kampanyaları ile ilgili ayrıntılar belli oldu.

Vakıfbank, Halk Bank ve Ziraat Bankası normalleşme süreci ve sosyal yaşamın canlanabilmesi için konut, otomobil, mobilya ve tatil gibi konularda dört farklı yeni kredi paketini hayata geçirmektedir. Bu çerçevede bankalar sıfır konutlarda faiz oranını yüzde 0.64’e kadar geçti.

Konut kredisi kampanya detayları

Birinci el veya ikinci el konut satın alımlarında düşük faizlerle ve 12 aya kadar ödemesiz dönemli 15 yıla varan vadeli kredi sağlanmaktadır. Bu çerçevede başvuruda bulunacak müşteriler için kredi tutarı sınırlandırılmakla birlikte; İstanbul, Ankara ve İzmir’de 750 bin TL’ye kadar, diğer illerde ise 500 bin TL’ye kadar kredi çekilebilecek.

Birinci el ve sıfır konutlarda 15 yıla varan vadelerde aylık yüzde 0.64 faiz oranıyla finansman sağlanacak. İkinci el konutlarda uygulanacak faiz oranı ise yüzde 0.74 olarak tespit edilmiştir.

Taşıt kredisi kampanya detayları

Yerli üretim yapmakta olan anlaşmalı firmalar üzerinden sıfır kilometre araç veya ticari satın alacak müşterilere yüzde 0.49’dan yüzde 0.69’a varan faizlerle kredi kullandırılacak. İkinci el konutlar için uygulanacak faiz oranı ise yüzde 0.82 olarak tespit edilmiştir. İkinci el taşıt kredilerinde maksimum limit 150 bin TL olmakla birlikte, en fazla 7 yaşına kadar olan araçlar için finansman alınabilecek.

Sosyal hayatı destek paketi kampanya detayları

Sosyal ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mali desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara; mobilya, beyaz eşya, kapı ve pencere sistemi, çeyiz ve bisiklet gibi alanlarda yerli üretim yapan firmalar aracılığıyla 3 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar ilk 6 ayı ödemesiz 60 aya varan vadeli kredi verilecek. Bankanın kredi için uygulayacağı faiz oranı ise yüzde 0.55 olacak.

Bireysel müşterilerin anlaşmalı firmalar dışında yapmış olduğu alışverişlerinde ise 3 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacak ancak faiz oranı yüzde 0.82 olacak.

Tatil destek kredisi kampanya detayları

Tatil yapma planı yapan emekli ve çalışan bireyler seyahat masraflarının karşılanabilmesi için kredi çekebilecek. Bu süreçte seyahat acenteleri üzerinden tatil paketi satın alan müşteriler 6 ayı ödemesiz 36 ay vadeli 10 bin TL’ye kadar kredi çekebilecekler. Kredinin ilk iki taksitleri firma ve banka tarafından ödenirken, bu süreçte ödemeler 9 ay sonra başlayacak. Buna göre müşterinin kullanacağı kredinin aylık faizi ise yüzde 0.67 olacak.

Seyahat acenteleri ile imzalanan protokol kapsamında vatandaşlara tatil paketleri kredi kartı ile 3 ay ödemesiz, akabinde 15 taksitle toplam 18 ay vadeyle finanse edilecek.