İŞKUR Engelli Girişimcilere Verdiği Hibe Mikrarını Artırdı! Engelli Girişimci Hibe Miktarı Ve Hibe Şartları!

İŞKUR Engelli Girişimcilere Verdiği Hibe Mikrarını Artırdı! Engelli Girişimci Hibe Miktarı Ve Hibe Şartları!

Engelli girişimcilere verilen hibe desteğinin miktarı İŞKUR tarafından arttırıldı. Yeni engelli girişimciler için hibe miktarları ve hibe almak için gerekli şartlar resmi internet sayfasından da açıklandı.

Kendi işini kurmak isteyen engelliler için Türkiye iş kurumu hibe desteğini 2014 yılından beri verilmeye başlamıştı. Engellilerin iş sahibi olmasını destekleyen hibe ücreti 36 bin Türk lirası olarak ödeniyordu. Yapılan son değişikliğe göre engelli girişimcilere ödenen hibe desteği arttırıldı.

Özel proje kapsamında fikirlerini ve projelerini sunan engellilere 2018 yılından itibaren 50 bin TL hibe desteği vereceği haberi ulaştı. Engelli vatandaşların bu hibelerle topluma daha yakın olacakları ve kendilerini ispatlayacakları fırsatı doğacak.

Kendi başına iş kuracak olan engelliler, İŞKUR'a yapacakları başvurularla hibe desteğinden yararlanabilecekler. İŞKUR komisyonun aldığı son karara göre engellilere verilen 36 bin liralık hibe desteği yüzde 38 oranında arttırılarak 50 Bin TL olduğuna karar verildi.

Engelli girişimcilerin 50 Bin liralık hibe desteği alabilmeleri için belirtilen şartlara uymaları gerekir.

50 BİN TL HİBE DESTEĞİ ALABİLMENİN ŞARTLARI

18 ve üzeri yaşa sahip olma

Engelli girişimcinin İŞKUR'a kayıtlı olması

En az yüzde 40 engelin bulunması aranan şartlardır. Engelli girişimciler projelerini hayata geçirmek için ve en önemlisi iş sahibi olabilmek için bu şartlara uymaları gerekir.

2014 yılından itibaren ödenen hibe desteği programı 1. etap projeleri için 11 Aralık 2017 tarihine kadar süre tanınmıştır. Engelli girişimcilere İŞKUR 50 bin Tl hibe desteği ödemesi yapacak. Konu ile ilgili tüm detaylar iŞKUR sitesinden yayımlanmaktadır. Başvuru formuna da İŞKUR sayfasından ulaşabilirsiniz.