İŞKUR 1170 TL ücretsiz izin ödemeleri başladı mı?

İŞKUR 1170 TL ücretsiz izin ödemeleri başladı mı?

1170 TL Ücretsiz izin ödemeleri yapıldı mı? Ne zaman yapılacak? İşverenlerin başvurduğu ücretsiz izin ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. 8 Mayıs 2020 tarihinden itibaren başlayan ödemeler 3 ay boyunca yapılacak. Ödeme bekleyenler ödemelerin hesaplarına ne zaman yatacağını merak ediyor.

İŞKUR Ücretsiz İzin Ödemeleri Başladı Mı? Ödemeleri Alan Oldu Mu?

İşsizlik ödeneği kapsamında İŞKUR tarafından ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Ücretsiz izin ödemelerinin başlayıp başlamadığı ne zaman başlayacağı merak ediliyor. İşverenler tarafından ücretsiz izin başvuruları yapılmıştı başvurular sonuçlanmaya ve hak sahiplerine para yatırılmaya başlandı. 8 Mayıs 2020 tarihi itibariyle hak sahiplerine para verilmeye başlandı.

Ücretsiz izin maaş ödemeleri salgın nedeniyle 3 ay boyunca verilmeye devam edecek. Kayıt esnasında verilen hesap numarasına ödemeler yatırılacak. Destek ödemesi yatırılmadıysa hesap numarasında ya da iban numarasında yanlışlık yapılmış olabilir. Bu nedenle PTT üzerinden paranın yatıp yatmadığını öğrenebilir ve ödemeyi PTT üzerinden alabilirsiniz.

İŞKUR sistemi üzerinden hesap veya iban numaranızın doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yapın ve arama kısmına yeni iş arayan üyelik yazın. İlk seçeneğe tıklayın ve uygulamaya git kısmını seçin. İŞKUR sistemine giriş yaparak ıban numaranızı güncelleyebilirsiniz. İban numarasını verdiğiniz hesabınıza ödeme yapılacaktır. 8 Mayıs 2020 tarihinden itibaren ödemeler hesaplara yatmaya başlamıştır.

İŞKUR üzerinden ayrıca kısa çalışma ödeneği için de sorgulama yapılmaktadır. Yine e-devlet sistemi üzerinden giriş yapınız ve arama butonuna İşkur yazınız. Sorgulama işlemini İŞKUr üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Detaylı bir şekilde İŞKUR üzerinden detayları öğrenebilirsiniz. Ödemenin yapılacağı tarihler de sistemde yer almaktadır. Belirlenen tutarlar gözükmektedir ancak hesabınıza yatmamış olabilir. Bunun kaynağı verdiğiniz hesap bilgileri olabilir. Hesap numaranızı ve iban numaranızı kontrol edin.

Ücretsiz izin başvuruları işverenler tarafından SGK üzerinden yapılmaktadır. 3 ay boyunca ödeme yapılacaktır. Ödemeler 8 Mayıs 2020 tarihinde hesaplara yatırılmaya başlanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.