İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok Diyene 50 Müthiş İş Fikiri

İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok Diyene 50 Müthiş İş Fikiri

İş kurmak isteyen ve kendi işinin patronu olma ideali olan bireyler, sermayelerine uygun şekilde ciddi seviyede paralar kazanabilmektedir. 2019 İş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyene 50 müthiş fikir içeriğimizde.

Dünya genelinde birçok kişinin en büyük hayali kendi işinin patronu olmaktır. İş kurabilmek için belirli miktarda ihtiyacınıza bağlı olarak sermayeniz olması gerekmektedir. 10 bin TL’ye bir işletme açılabildiği gibi 200.000 TL’ye de işletme sahibi olunabilmektedir. Kendi işini kurmak isteyenlerin birtakım hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Kendi İşini Kurmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmelidir?

Başka isimlerin altında çalışmak istemeyen ve sektöre yetkinliği olan bireyler, kendi personelini işe alarak işletmesi ile gelir elde edebilmektedir. Kendi işinizi kurabilmek için öncelikle buna kafa olarak hazır olmanız ve girişimcilik hedeflerinizi oluşturmanız gerekmektedir. İşi yapabilip yapamadığınızı daha iyi görmeli ve bu bağlamda ihtiyaç analizlerinizi yaparak daha doğru adımlar atmalısınız.

Öncelikle planlı davranmayı öğrenmelisiniz. İşletmenizde kaç personel olacağını, işletmenizde bulunması gereken teçhizatlar ve çalışanların ne seviyede olduğu gibi durumları önceden belirlemelisiniz. Bir ihtiyaç analizi ortaya koymalı ve bu bağlamda kararlar vermelisiniz.

Bütçenize uygun iş alanlarına yönelmelisiniz ve her şeyden önce sabırlı olmalısınız. İşletmenizde kötü hadiseler yaşayabileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız ve herkes ile aranızı iyi tutmaya çalışmalısınız. Sektöre girer girmez rakip elde etmeniz faydanıza değil zararınıza olabilir.

Sorunlara bahane değil çözüm üretmelisiniz. İşyerinde her daim arabulucu ve çözüm odaklı çalışılması gerekiyor. Yeni gelişmeleri takip etmeli ve gelişmeleri işletmenize uygulamalısınız. Aksi takdirde insanlar sizi değil, farklı işletmeleri tercih edecektir.

Çalışanları motive etmek başarılı olmanın en iyi parçalarındandır. Çalışanınızın hakkını her daim teslim etmeli, onların motivasyonunu artırmak için beraber vakit geçirmelisiniz. Onlarla hem patron hem de iş arkadaşı ilişkisi kurmalısınız.

İşletme sahibi olarak özgüveninizi tazeleyin ve zaman yönetiminizi iyi ayarlayın ve sağlıklı iletişim kurabilmek için birtakım çalışmalar yapın.

200 bin TL’ye Yapılabilecek İşler Nelerdir?

200.000 TL ile Türkiye’de yapılacak işler arasında araba yıkama, giyim mağazası, aksesuar dükkanı, kahveci, dönerci, çip köfteci, mantar üretimi gibi sektörler giriş yapabilirsiniz.

1) E-ticaret

E-ticaret günümüzde rağbet görmeye başlamış ve ciddi bir Pazar payına sahip bir sektördür. Her geçen gün gelişmeye devam eden e-ticaret sistemiyle sermayenize bağlı olarak ürün satın alıp dünya geneline satışa sunabilirsiniz.

2) Giyim Mağazası

Kazanç sağlayabileceğiniz ve yatırım yapabileceğiniz en iyi tercihlerden bir tanesi de giyim mağazalarıdır. Giyim mağazasında dükkan tuttuktan sonra belirli bir hedef kitle belirlemelisiniz ve bu bağlamda ürün sipariş etmelisiniz.

3) Kafeterya

İşlek bölgelerde bir yerde kafeterya açarak büyük gelirler elde edilebilmektedir. Ancak sıradanın dışına çıkarak kendinize özgü bir konsept belirleyebilir ve bu anlamda birtakım kampanyalarla da büyük gelirler elde edebilirsiniz.

4) Aksesuar Dükkanı

Zevkli ancak zahmetli işletmelerden bir tanesi de aksesuar dükkanlarıdır. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmeniz için ortalama olarak 350 bin TL gibi bir sermaye ile ciddi seviyede yankı uyandırmanız kuvvetle muhtemeldir. Bu noktada iyi bir tasarımcıya sahip olmanız gerekmektedir.

5) Kahve Bayilikleri

Kahve Deposu, Kahve Dünyası veya Starbucks gibi yerlerden bayilikler almak da doğru bir yatırım olacaktır. En fazla 100.000 TL’lik bir yatırım ile kahve dükkanı açabilirsiniz.

6) Waffle Dükkanı

Türkiye genelinde en çok sevilen tatlı çeşitlerinden bir tanesi de Waffle’dir. Waffle makinesi, meyve dolabı başta olmak üzere birçok ekstra ile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

7) Pilavcı

8) Çiğ Köfte Dükkanı

9) Oyuncakçı

10) Kırtasiye

11) Doldurma Parfüm

12) Sinema Salonu

13) Oyuncak Hastanesi

14) Cep Telefonu ve Aksesuar Dükkanı

15) Çiçekçi Dükkanı

16) İkinci El Eşya Dükkanı

17) Ev Yemekleri Satışı

18) Mantar Yetiştiriciliği

19) Danışmanlık

20) Fotoğraf Stüdyosu

21) Seyyar Satıcılık

22) Organizasyon Firması

23) Oto Yıkama

24) Güzellik Merkezleri

25) Halı

26) Organik Ürün Yetiştiricilik

27) Çikolata Dükkanı

28) Hediyelik Eşya

29) Örgü Satışı

30) Market

31) Hayvan Barınağı

32) Grafik Tasarımı

33) Reklam

34) Baharatçılık

35) Kozmetik Ürün

36) Al-Sat

37) YouTuber

38) Gübre Yetiştiriciliği

39( Korkuevi

40) Hayvan Yetiştiriciliği

41) Temizlik Malzemecisi

42) Sera

43) Hayvan kafeteryası

44) Spor Salonu

45) Tamirci Dükkanı

46) Gazetecilik

47) İkinci el eşya

48) Kuaför

49) Aşçılık

50) Yazılım