İkinci el araç fiyatları şaşırtmaya devam ediyor!

İkinci el araç fiyatları şaşırtmaya devam ediyor!

Küresel çapta yaşanan korona virüs hastalığı sebebiyle sıfır araç üretiminin azalmasından dolayı ikinci el araçların satış fiyatları şaşırtmaya devam ediyor.

Çin'de ortaya çıkan ve dünya üzerinde yayılan koronavirüs hastalığının etkisine bağlı olarak dünya üzerinde otomobil firmalarının üretime ara vermesi sonucu ikinci el araç fiyatları Türkiye'de şaşırtmaya devam ediyor.

PİYASA ALT ÜST OLDU

Konuyla ilgili konuşan İkinci El Otomobilciler Denek Başkanı İbrahim Kınık, yaşanan bu süreçte araç satış piyasasının alt üst olduğunu, normalda 50 bin TL değeri olan araçların yaşanan bu kriz ortamında 70-80 bin TL olduğunu, 100 bin TL'lik araçların ise 200 bin TL'lere kadar çıktığını belirtti.

İKİNCİ EL SIFIR GEÇTİ

Bazı araçlarda ise 1-2 yaşındaki araçların satış fiyatının sıfır araç satış fiyatını geçtiğine dikkat çeken Başkan Kınık, galericilik yapanların bu piyasadan faydalanamadığını, araçlar yüksek fiyattan alıp yüksek fiyattan sattıklarını anlattı.

BAYRAMDAN SONRA FİYATLARDA DÜŞÜŞ OLABİLİR

Araç piyasasının şu anda çok yüksek olduğunu söyleyen Başkan Kınık Kurban Bayramı sonrasında satış fiyatlarında düşüş yaşanabileceğini söyledi.