Halk bankası emeklilik ikramiyeleri ne zaman yatar?

Halk bankası emeklilik ikramiyeleri ne zaman yatar?

Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1000'er TL ikramiye ödemeleri yatırılmaktadır. Maaşını Halkbank üzerinden alan pek çok kişi 2020 Halk Bankası emeklilik ikramiyeleri ne zaman yatar konusunda araştırma yapmaya başladı. İşte Halkbank emekli ikramiye takvimi.

Ramazan ve Kurban Bayramları için emeklilere 1000’er TL ikramiye ödemeleri başlatılmıştı. Emeklilere bayram öncesinde maaşların daha erken yatırılması konuları da gündeme alınmıştı. İyileştirme kapsamında verilecek ikramiyeler yılda iki kere verilmektedir.

Emekli ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacak?

12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren emekliye ikramiyelerden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakınları ve gaziler, köy korucuları, milli sporcular, terör mağdurları, Kurtuluş Savaşı ve Kore gazileri ikramiye olanağından yararlanabilecekler.

İkramiyeler maaşlara göre mi yatırılacak?

Hangi sigorta kolundan olursa olsun ve kişi ne kadar maaş alırsa alsın emekli ikramiyeleri 1000’er TL olarak yatırılacaktır. Buna göre emeklilere Ramazan Bayramı’nda 1000 TL, Kurban Bayramı’nda 1000 TL yatırılacak.

Maaşlar erken yatırılacak mı?

İkramiye müjdesinin yanı sıra hükümet, emeklilerin bayramlarda mağduriyet yaşamaması için maaşların erken yatırılmasını sağlamıştır. Buna göre emekliler bayram başlamadan 1-2 gün öncesinde emekli maaşlarını da alabilmektedirler. Bu bağlamda yatırılacak tarihlerde yoğunluk olmaması için tahsis numarası dikkate alınmaktadır. Tahsis numarasına bağlı olarak ödeme farklı tarihlerde yapılacak.

Halk Bankası bayram ikramiyesi verecek mi?

Halk Bankası da ikramiyelerin ve maaşların ne zaman yatırılacağını duyurdu. Buna göre Halk Bankası SSK’lıların ikramiye ödemelerini 8 Haziran’da, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’luların ödemelerini ise 7 Haziran’da yapacak. Maaş ödemeleriyse bayram öncesinde yapılmış olacak. Emekliliğe son 1 ay içerisinde hak kazanıp emekli olanlar da bayram ikramiyelerini alabilecekler. Ödemelerde kesinti yapılmayacak ve ikramiye haczedilemeyecek. İkramiyeler, maaşın yatırıldığı bankalar üzerinden alınacak. Ramazan Bayramı öncesinde emekli olanlar iki ikramiyeden de yararlanabilecekken, Kurban Bayramı’ndan önce emekli olanlar yalnızca bir ikramiyeden yararlanabilecek. Ödemeler dul ve yetimler için de yapılacak. Buna göre dul veya yetim, maaş tutarının yüzde 75’ini alıyorsa, ikramiye 750 TL olarak yatırılacak.