Güne Düşüşle Başlayan Altında Son Durum, 21 Mayıs Güncel Altın Fiyatları

Güne Düşüşle Başlayan Altında Son Durum, 21 Mayıs Güncel Altın Fiyatları

21 Mayıs Salı gününe düşüşle başlayan altın 247 lira seviyesinde dengelendi. Peki Kapalıçarşıda çeyrek altın ve Cumhuriyet altını ne kadar? 21 Mayıs güncel altın fiyatları..

Gram altın, güne düşüşle başlamasının ardından 247 lira seviyesinde dengelendi. Dün düşen dolar kuruyla birlikte gerileyen altının gram fiyatı, günü 0,4 azalışla 247,6 liradan tamamladı. Kapalıçarşı'da ise çeyrek altın 403 liradan, cumhuriyet altını bin 650 liradan işlem görüyor.

Asya piyasalarında satıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise yüzde 0,2 düşüşle bin 275 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler haftanın ilk işlem gününde dolar varlıklarının toparlanması ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının şiddetlenmesiyle altının düşüş eğilimini sürdürdüğünü belirttiler.

Bugün, yurt içinde ve Euro bölgesinde, tüketici güven endeksinin düşüş göstermesi ve ABD'de 2. el konut satışları ile ABD Merkez Bankası üyelerinin konuşmalarının takip edecek olan uzmanlar, "Dolar kurunun 6 lira seviyesinin altına sarkması halinde altının gram fiyatında 245 lira seviyesini takip edeceğiz. Altının ons fiyatında ise bin 275 dolar desteği, kısa ve orta vadeli görünüm açısından önemini koruyor." ifadelerini kullandılar.