Garanti Bankası İsim Değiştiriyor, Banka Faaliyetlerini Bundan Sonra Garanti BBVA Olarak Sürdürecek

Garanti Bankası İsim Değiştiriyor, Banka Faaliyetlerini Bundan Sonra Garanti BBVA Olarak Sürdürecek

Türkiye Garanti Bankası'nın yüzde 49.85 oranında hisseye sahip İspanyol ortağı BBVA, bankanın ismini değiştirme karar verdi. Türkiye Garanti Bankası faaliyetlerini “Garanti BBVA” olarak sürdürecek.

BBVA Grubu tüm operasyonlarını BBVA markası altında toplama kararı aldı. Bundan sonraki süreçte BBVA, Arjantin'de Francés, Meksika'da Bancomer, Peru'da Continental veABD'de Compass ismiyle hizmet vermeyi bırakacak. Türkiye'de ise BBVA'nın franchise'ı olan Garanti Bankası, Garanti BBVA ismi altında hizmet verecek.

BBVA Grubu'nun yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra banka faaliyetlerini "Garanti BBVA" markasıyla devam ettirecek.

Bu değişiklikle birlikte BBVA, müşterilerin dünyanın dört bir yanındaki dijital şirketlerden beklediği üzere, yenilikçi bir yaklaşımın yanı sıra tutarlı bir müşteri deneyimi sunmayı hedefliyor.

Garanti Bankası, BBVA’nın bu stratejiyle dünya çapında faaliyet gösteren dijital bir kurum olma yolculuğunda önemli bir adım attığının vurgulandığı açıklamada, "Bu adım, kullanıcıların dijital bir kurumda aradıkları tutarlı müşteri deneyimi beklentilerine de hizmet ediyor. Ayrıca bununla birlikte, BBVA'nın ürün ve hizmetlerinin birçoğu global kullanıma sunularak, faaliyet gösterdiği pazarlara uygun olarak uyarlanabilecek" ifadeleri kullanıldı.

BBVA Grup Başkanı Carlos Torres Vila ise konuyla ilgili, "Dijitalleşme ve küreselliğin zaten gerçek olduğu bir dünyada, müşteri deneyimi herhangi bir şirketin başarısındaki en önemli faktördür. BBVA, dijitalleştirme konusundaki taahhüdünde ve müşterilerin yaşamlarında ve işletmelerinde en iyi kararları almalarına yardımcı olacak çözümler arayışında öncü olmuştur. Bunu artık birleşmiş bir marka altında yansıtmak ise işin bir sonraki doğal adımı." diye konuştu.