Fibabanka banka hesabı kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Fibabanka banka hesabı kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Fibabanka müşterisi olan kişiler pek çok yöntemi kullanarak hesaplarını kapatabilir. Fibabanka’nın hesap kapatma işlemi genel olarak şubelerden yapılmaktadır. İnternet şubesi veya müşteri hizmetlerini arayan kişiler Fibabanka hesaplarını kapatmak istediklerini dile getirerek hesap kapatma sürecini başlatabilir.

Fibabanka Türkiye’de 2010 yılından beri hizmet veren bir bankadır. Fibabanka’nın Türkiye’de binlerce müşterisi vardır. Pek çok müşteri profiline hitap eden bu banka da hesap açmak oldukça kolay. Fakat son zamanlarda kullanılmayan hesaplardan hesap işletim ücreti kesilmesinden dolayı, Fibabanka hesap kapatma işlemi sorgulanır oldu.

Fibabanka müşterisiyseniz ve kullanmadığını bir hesap varsa bu hesabı intenet veya mobil bankacılık uygulamasının hesaplarım bölümünden kapatabilirsiniz. Hesap kapatırken içerisinde borç veya para kalmamasına dikkat edin.

Fibabanka’dan hesabınızı kapatmadan önce otomatik ödeme talimatı olup olmadığına ve hesaba bağlı borçların olmamasına dikkat etmelisiniz.

Fibabanka Şubesinden Hesap Kapatma

hesabınızı kapatmak için bankanın şubelerini kullanabilirsiniz. Fakat Fibabanka’nın Türkiye’nin her yerinde şubesi olmamasından dolayı bankadan hesap kapatmak biraz daha zahmetlidir.

Hesabınızı kapatmak için Fibabanka hesabınızı açtığınız şubeye gitmelisiniz. Müşteri temsilcisiyle hesap kapatma formunu doldurmalı veya dilekçe yazmalısınız. Hesabınızda borç, ödeme, bireysel emeklilik veya otomatik ödeme talimatı yoksa hesabınız kapanacaktır.

Hesabınız kapandığında banka tarafından bilgilendirilirsiniz.

Fibabanka İntenet Bankacılığından Hesap Kapatma

Fibabanka’nın intenet bankacılığı sistemi üzerinden pek çok işlem yapabilirsiniz. Ancak Fibabanka’nın intenet bankacılığı sisteminde hesap kapatma işlemi yer almamaktadır. Ancak hesap kapatma işlemlerini intenet bankacılığından yapabilir ve daha sonra şubeye gidebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Fibabanka Hesabı Kapatma

Fibabanka’nın müşteri hizmetleri hesap kapatma işlemlerinde müşterilerine yardımcı olmaktadır. İlk olarak bankanın iletişim numarası olan 444 88 88’i aramalısınız. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda hesabınızı kapatmak istediğinizi dile getirin. Hesap kapatmadan önceki adımları uyguladıysanız banka hesabınız kapanacaktır. Ancak daha sonrasında bankaya dilekçe göndermeniz veya online olarak kapatma formu doldurmanız gerekebilir.

Fibabanka’da SMS ile Hesap Kapatma Var Mı?

Fibabanka SMS ile hesap kapatma işlemi yapmamaktadır. Banka hesap kapatma işlemi sonuçlarını müşterilerine SMS üzerinden yollamaktadır.