Ev Hanımlarına ve çalışmayan kadınlara kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalar

Ev Hanımlarına ve çalışmayan kadınlara kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalar

Girişimci ruhuna sahip olan ve kendi imkanları ile iş kurmak isteyen ev hanımlarına güzel haber geldi! Çalışmayan ev hanımlarına bankalar tarafından kredi veriliyor. Peki Ev Hanımlarına ve çalışmayan kadınlara kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalar internet ortamında merakla aratılıyor…

Herhangi bir işte çalışmayan, evin içinde emek harcayarak ev ekonomisine destekte bulunan ev hanımları için son senelerde bankalar tarafından kredi desteği veriliyor. Herhangi bir aylık geliri olmayan ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bankalardan bu hizmetin alınabilmesi için bazı koşulların sağlanması gerekiyor.

Bu koşullara bakıldığında öncelikli olarak, kredi kullanmak isteyen kişinin yasal ya da idari bir takbinin olmaması gerekiyor. Çekilen kredinin geri ödenmesinde herhangi bir sorun çıkmayacağına dair ek bir gelir belgesinin de başvuru sırasında evrakların arasına konması gerekiyor.

Ayrıca çekilen kredinin taksitlerinin aylık gelirin yarısından fazla olmaması ve kredi talebinin uzun vadeli olmaması gerekmektedir. Kredi çekilirken bir ipotek gösterilmesi ve ortak tapulu bir ipotek olması halinde ise eşin onaylı rızasının bankaya teslim edilmesi gerekli olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

 • CepteTeb
 • N Kolay
 • com
 • Akbank
 • ING
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi Desteği

Kadınların son senelerde çalışma hayatına daha çok girmelerine teşvik edilmesi ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için devlet tarafından destek verilmektedir.

KOSGEB kadın girişimcilere üretim aşamasından yatırım aşamasına kadar AR-GE çalışmalarından yurt dışı bağlantılarına kadar pek çok alanda destek veriyor. İş kurmak isteyen kadınlara hibe ve kredi desteği veren KOSGEB, kadın girişimcilere erkeklere göre %30 daha çok avantaj sunuyor.

Kendi işin kurulması istendiğinde 50.000 TL hibe kredisi alabilmesi için KOSGEB’e başvuru yapılabilmektedir. Başvuru sonrasında kişilerin belirlenen kurslara belirlenen süreler boyunca gitmeleri gerekecektir. Bu kursların sonunda hibe kredisi alınmasına hak kazanılabilmektedir.

Ev Hanımları Borcunu Ödeyemediğinde Ne Olur?

Ev hanımlarının kredi borçlarını ödeyememeleri durumunda her zamanki borç prosedürü devreye girer. Borcun 2 taksitinin üst üste ödenmemesi halinde banka müşterisine 30 gün süre tanır. Bu süre sonunda da borcun ödenmemesi halinde yasal olarak icra süreci başlar. Geç ödemelerde banka borcuna gecikme faizi de eklenmektedir.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmeleri için Kaç Gün SSK’lı Olmaları Gerekir?

Bankaların kredi verirlerken kredinin ödenebileceğinden emin olmaları için bazı gelir belgelerinin verilmesi gerekmektedir. Ev hanımlarına verilen belgelerde diğer kredilere karşıt olarak herhangi bir gelir belgesi ya da sigorta belgesi talep edilmemektedir.

Kredi Notları Hangi Aralıkta Olmalı?

Ev hanımları bankacılık hizmetlerinden çok fazla faydalanan müşteriler olmadıkları için kredi puanları da yüksek olmayacaktır. Bu bağlamda ev hanımlarından çok yüksek kredi notlarına sahip olunması beklenmemektedir.

Aşağıdaki kısımda kredi notu çizelgesi yer almaktadır.

Kredi Notu Aralığı Başvuru Onaylanma İhtimali

1-900 Düşük

901-1200 Gelire bağlı olarak değişken

1201-1499 Orta

1500-1900 Yüksek

Ev Hanımlarından Başvurular Sırasında Talep Edilen Belgelerin Listesi

Aşağıdaki kısımda ev hanımlarından kredi başvuruları yapılırken talep edilen belgeler sıralanmıştır.

 • Kira, emekli maaşı vb. gelirleri
 • Kefil
 • İpotek (Ortaksa, eşin yazılı beyanı)
 • Birikim, Banka varlıkları vb.
 • İkamet belgesi