Emlak Konut Borcunu Erken Ödeyene Avantaj Kampanyası

Emlak Konut Borcunu Erken Ödeyene Avantaj Kampanyası

Emlak Konut GYO'dan borcunu erken ödeyene avantaj kampanyası. Borcun tamamını kapatacak kişilere yüzde 35, yüzde 75'ini kapatabilecek kişilere ise yüzde 25 indirim yapılmakta.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, daha önce bir firmadan konut alan kişiler için borç ödeme kampanyasını hayata geçirdi. Bu noktada Emlak Konut GYO’dan ev satın alanları kapsayan projede ‘’Kazandıran Fırsatlar’’ ile 3 önemli fırsat sunulmakta. Bu fırsatlar; kişiye özel indirim fırsatı, borcun tamamını ya da kısmi ödeme fırsatı ve TÜFE’den sabite dönme kolaylığı olarak karşımıza çıkmakta.

Konut borcunun tamamını ya da bir kısmını ödemek isteyen kişiler için 4 farklı ödeme seçeneği sunulmakta. Emlak Konut GYO’dan daha önce konut almış olan ve borcunu kapatabilecek durumdaki kişilere indirim fırsatı ve kişiye özel ödeme planı oluşturulmaktadır. Borcun tamamını kapatacak durumdaki kişilere yüzde 35, yüzde 75’ini kapatabileceklere yüzde 25, borcun yarısını kapatabileceklere ise yüzde 17, borcunun yüzde 25’lik bölümünü kapatabilecek kişilere ise yüzde 9 oranında indirim yapılacak.

TÜFE’den Sabite Dönüş

Emlak Konut GYO ile konut sahibi olan kişiler TÜFE’ye endeksli olarak geri ödeme yapmaktadır. Ancak TÜFE’ye endeksli ödeme modelleriyle yüzde 0.50 vade farkı ile sabit ödeme fırsatı sunulabilecek. Bu olanaklar için son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2019 olarak açıklandı.

Online Kılavuz Ortaya Çıktı

Emlak Konut GYO web sayfasında kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar anlatılmaktadır. Bu noktada borcun kapatılacağı yönteme göre online başvuru, borç ödemesi ve doldurulması gereken dilekçeler paylaşıldı.