Emeklilere faizsiz yada düşük faizle kredi veren bankalar ve kredi şartları

Emeklilere faizsiz yada düşük faizle kredi veren bankalar ve kredi şartları

Bazı bankalar emekli müşterilerine destek olmak amacıyla faizsiz veya düşük faizli kredi vermektedir. Bankalardan uygun faiz oranı ve ödeme planıyla ihtiyaç kredisi almak isteyen emeklilerin bazı şartları sağlaması gerekmektedir.

Bazı bankalar emeklilerin acil nakit ihtiyacını karşılamak için faiz uygulamadan kredi vermektedir. Faizsiz kredi veren bankalar bu kredilerin üst limitini 5 bin TL olarak ayarlamaktadır. Bu limitin üstünde faizsiz kredi verilmemektedir. Faizsiz kredi veren bankalar emekliler için farklı imkanlar sunmaktadır. Emekli müşterilerine faizsiz olarak kredi veren bankalar şunlardır:

Fibabanka

Fibabanka emekli maaşı müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla 3 bin TL’ye kadar 18 ay vadeli kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen emeklilerin maaşlarını bu bankaya taşımış olması gerekmektedir.

Fibabanka emeklilere verdiği kredinin en düşük vadesini 12 olarak belirlemiştir. Bu kredi için 12 ile 18 aya kadar vade sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Fibabanka’dan 3 bin TL’nin üzerinde kredi almak isteyen kişilere kredinin 3 bin TL’lik kısmı için faiz uygulanmamaktadır.

Albaraka Türk

Albaraka Türk emekli maaş müşterilerine 5 bin TL üst limitli ihtiyaç kredisi kampanyası uyguluyor. Albaraka Türk faiz uygulamadığı bu kredide, toplam tutarın yüzde 0,5’i kadar kredi masraf kesintisi yapıyor.

Denizbank

Denizbank herhangi bir işlem masrafı ve faiz uygulamadan emekliler için bin TL üst limitle acil ihtiyaçlar için kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen emeklilerin Denizbank’tan mevduat hesabı açmış olması ve en az iki otomatik ödeme talimatı vermiş olması gerekiyor. 12 ay vadeyle verilen emekli kredisinden yalnızca 1 defa faydalanılabiliyor.

Emeklilere Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren bankaların yanı sıra bazı bankalar da düşük faizli kredi imkanı sağlamaktadır. Emeklilere düşük faizle kredi veren bankalar kampanyalarının yanı sıra farklı fırsatları da müşterilerine sağlamaktadır. Emeklilere düşük faizle kredi veren bankalar şunlardır:

Halkbank

Halkbank, Mutlu Emekli Kredisi kampanyası kapsamında 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi vermektedir. Banka bu kredi için yüzde 1,12 faiz uygulamaktadır.

İş Bankası

İş Bankası’nın emeklilere verdiği kredinin faiz oranı kredi vadesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak bankanın kredilerde uyguladığı ortalama faiz oranı yüzde 1,14’tür ve 5 bin TL ile 50 bin TL arasında kredi verilmektedir. Banka bu kampanyanın vade üst limitini 48 ay olarak belirlemiştir.

Akbank

Akbank emekli müşterilerine 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Banka bu kredi için herhangi bir tahsis ücreti almazken, 5 bin TL için yüzde 1,21 10 bin TL için de yüzde 1,3 faiz uygulamaktadır. Akbank emeklilere özel kredilerinde en fazla 60 ay vade uygulamaktadır.

Emeklilere düşük faizle kredi veren diğer bankalar şunlardır:

- TEB

- Aktifbank

- Kuveyt Türk

- Ziraat Bankası

- QNB Finansbank