Emeklilere Düşük Faizli 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Kullanımı İçin 2 Tüyo

Emeklilere Düşük Faizli 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Kullanımı İçin 2 Tüyo

Ülkemizde 12 milyonun üzerinde olan bir emekli kitlesi vardır. Bankaların emekliler için promosyonları sürekli artmaktadır. Emekliler için düşük faizli 36 ay maaşlarınıza uygun 48.000 TL kadar kredi almak için önemli 2 tüyo haberimizin içeriğinde. Paylaşılan bu tüyolar sayesinde bankalara göre değişen %0.40’a varan özel faiz indirimlerinden yararlanabileceksiniz.

Emekliler için düşük faizli ihtiyaç kredileri bankaların hemen hemen tamamı tarafından verilmektedir. Sağlanan 2 imkan sayesinde alınan kredilerin faiz oranları büyük ölçüde düşmektedir. Bankalar tarafından emeklilere özel olarak sağlanan düşük faizli kredi imkanları aşağıdaki gibidir.

  1. Maaşlarını ihtiyaç kredisi kullanmak istediği bankadan alanlar
  2. Emekli maaşını kredi kullanmak istediği bankaya nakil edenler

Sağlanan bu iki seçenek üzerinden mevcut ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre en çok %0.40 en az ise %0.10’a varan faiz indirimlerinden yararlanmanız mümkündür.

Maaşlarını kredi kullanacağını bankadan alan kişiler için sağlanan imkanlar;

Ülkemizde emekliler en çok maaşlarını aldıkları bankalardan kredi alma imkanından yararlanmaktadırlar. Bu yöntemden faydalanan emekliler formalite gerektiren evrak işleriyle ilgilenmek zorunda kalmazlar. Mevcut kredi faiz oranlarından en az %0.10 daha düşük faizlerden yararlanırlar. Ayrıca en hızlı şekilde nakit ihtiyacınızı karşılama avantajları vardır.

Emekli maaşını nakil eden emekliler için indirimli ihtiyaç kredisi fırsatı;

Normal ihtiyaç kredisi kullanımına nazaran %0.80 daha düşük faizler ile kredi kullanmak isteyen emekliler için bu tüyo çok faydalı olacaktır. Kredi kullanmak isteyen emekli kişi maaşını aldığı bankayı değiştirdiği takdirde %0.80 oranında daha düşük faiz imkanları ile kredi kullanabilmektedir. En az %2.59 olan faiz oranları %1.49 oranına kadar düşebilmektedir.

36 ay vadeli olarak 10.000 TL kredinizi %2.59 faiz oranında aylık 465 TL ile ödeyebilirsiniz. Bu şekilde toplam 16.756 lira ödemiş olacaksınız.

Eğer emekli kişi maaşını aldığı bankayı değiştirir ise %1.49 faiz oranından yararlanma şansını elde edebilecektir. Bu şekilde kredi çekildiğinde ise aylık taksiti 379 TL olarak toplamda 13.647 TL ödeme yapılmasına fırsat sağlayacaktır.

Toplam kazanç 3.109 TL olacaktır. Bu kazanç 10.000 TL kredi kullanımına göre hesaplanmaktadır. Kredi çektiğiniz rakam yükseldikçe sağladığınız kazançta yükselmektedir.

Bankadan bankaya indirim oranları değişiklik gösterebildiği gibi her ne kadar kredi faiz oranları zaman içinde değişiklik gösterse de uygulanan bu kredi faiz oranlarında fazla değişiklik yaşanmayacaktır.