Emekli Maaşı Seyyanen Zam İlave Ödeme Enflasyon Farkı Ne Kadar? 2019 SGK SSK Bağkur Ek Ödeme Temmuz Zam Oranı

Emekli Maaşı Seyyanen Zam İlave Ödeme Enflasyon Farkı Ne Kadar? 2019 SGK SSK Bağkur Ek Ödeme Temmuz Zam Oranı

Türkiye’de milyonlarca insan Temmuz ayını merakla bekliyor. Temmuz ayında maaşlarına zam yapılacak olan SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin ek ödemeleri zamlı maaş üzerinden hesap edileceği için yükseliş gösterecek. Peki Emekli Maaşı Seyyanen Zam İlave Ödemesi Ne Kadar? İşte ayrıntılar…

Emekli Maaşı Seyyanen Zam İlave Ödemesi Ne Kadar?

Türkiye’ de 12.300.000 dolaylarında emekli vatandaş bulunmaktadır. Her biri Temmuz ayını merakla bekliyorlar. Temmuz ayında yapılacak zam oranında bu senenin ilk 6 ayında ortaya çıkan enflasyon oranı önemli etkide bulunacak.

Emekliye Ek Ödeme Yükselecek

Ek ödeme oranının %4-5 seviyelerinden %8-9 seviyelerine yükseleceği söyleniyor. Türkiye Emekliler Deneği’nin isteği olumlu karşılanır ise SSK ve Bağkur emeklilerinin ek ödeme miktarlarında 42 TL ile 280 TL arasında yükseliş görülecek.

Emekliye Seyyanen Zam

Emekliler zam oranını meraklı gözler ile takip ederken, 150.000 SSK ve Bağkur’luya da ek olarak zam yapılacak. Maaşları 1000 TL altında olan emeklilere seyyanen zam yapılması hususunda yasa çıkarılacak. Yasanın çıkması sonrasında düşük maaşı emeklilerin maaşlarına ekstra eklemeler yapılacak. 1000 TL altında emekli maaşı olan kalmayacak. 150.000 SSK ve Bağkur emeklisine seyyanen zam, ilgili değişiklik yapıldığında uygulanmaya başlayacak.

Emeklilerin bu istekleri olumlu yanıt alırsa eğer en düşük emekli maaşı 2020 TL seviyelerine ulaşacak.