Elektrik Desteği Düzenleme İle Genişledi! Bakan Açıkladı! Hayvancılıkla uğraşanlara Yüzde 12 İndirim Yapılacak

Elektrik Desteği Düzenleme İle Genişledi! Bakan Açıkladı! Hayvancılıkla uğraşanlara Yüzde 12 İndirim Yapılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik desteğinin düzenleme ile genişlediğini duyurdu. Dönmez, alınan karar neticesinde ''Hayvancılıkla uğraşanlara yüzde 12 indirim yapılacak.'' dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik fatura desteği ile ilgili düzenlemenin genişletildiğini duyurdu. Dönmez, hayvancılık yapanlara yüzde 12 oranında indirim yapılacağını belirterek çiftçilerin destekleneceğini müjdeledi.

Kısa bir süre önce özellikle tarımsal sulama grubu işiyle uğraşanlara önemli destekler verileceği aktarılmıştı. Hayvancılıkla uğraşan bireyleri de kapsayacak niteliğe getirilen çalışmalarla üreticilerin yüzlerinin güldürülmesi amaçlanıyor.

Yerel ve Ulusal Genişlikte Planlar Uyumlu Olmalıdır

Dönmez, Antalya’da sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda konuştu ve sorun değil çözüm üretilmesi amacıyla hizmet edildiğini aktardı. Başarının sırrının bu noktada gizli olduğunu anlatan Dönmez, ulusal ve yerel planların uyumlu olmasının zorunluluğunu işaret etti. Faaliyetlerini başarıya ulaştırmayı başaranların büyük yatırımlar yaptığını anlatan Dönmez, hizmetlerin her daim halka sunulduğunu konuştu.

Türkiye’nin 1990’lı yıllarda damacana ile tanıştığını aktaran Bakan, su kesildiği zaman insanların damacanaya başvurduğunu anlattı. Dönmez, şuanda büyükşehirlerdeki musluklardaki su ile çevre ilçelerin su kalitesinin tartışılır hale geldiğini söyledi.