Devletten ilk kez ev alacaklara devlet desteği 57 bin liraya yükseldi!

Devletten ilk kez ev alacaklara devlet desteği 57 bin liraya yükseldi!

Türkiye hükümeti düşük gelirli Türk vatandaşların ev sahibi olması için Yapı Tasarruf Sandığı sitemi üzerinde çalışıyor. İlk kez ev sahibi olucak vatandaşlara yapılıcak olan devlet destiği 57 bin TL'ye yükseldi. Bunun dışında kamu bankalarından kullanılabilecek olan düşük faiz veya sıfır faiz seçenekleride konuşuluyor.

Türkiye devleti düşük gelirli aileler için konut sahibi olma ile ilgili yeni bir sistem geliştirme üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Günümüzde yükselen konut fiyatlarıyla giderek ev sahibi olma şansı düşen düşük gelirli aileler için Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi geliştiriliyor.

Yapı tasarruf sandığı sistemi nedir?

Günümüzde ev sahibi olmak için parasını saklamayı tercih eden insanları teşvik etmek amacı ile yeni bir sistem olan Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi üzerindeki çalışmalar hızlandırıldı. Halihazırda birçok özel ve kamu bankasında uygulanmakta olan konut hesabının benzeri olup yeniden yapılandırılmış olan hali yapı tasarruf sandığıdır.

Yapı Tasarruf Sandığı Sisteminin amacı konut hesabına benzer olarak belli bir süreden fazla para biriktirmeye devam eden kişileri hem devlet desteği ödemesi yapılmasını hem de konut hesabından ayrı olarak normal faiz yüzdelerinden daha az yüzdeler ile konut kredisi yardımı yapılmasıdır.

Bunlara ek olarak bu yeni yapılandırmada kullanıcılara faizsiz konut kredisi yardımı sağlanması üzerine yapılan çalışmalarda devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.