Devlet Sera Üretimine Geçiyor! Tarım Kredi Kooperatifi Ortaklığıyla Sera A.Ş Kurulacak!

Devlet Sera Üretimine Geçiyor! Tarım Kredi Kooperatifi Ortaklığıyla Sera A.Ş Kurulacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni reform paketini açıkladı. Bakan Albayrak’ın açıklamalarına göre devlet destekli sera üretimine geçilecek. Bunun için ise Sera A.Ş kurulacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni reform paketini paylaştı ve açıklamalarında gündeme dair önemli değerlendirmeler yaptı. Bakan Berat Albayrak, Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığıyla Sera A.Ş kurulacağını açıkladı.

Berat Albayrak, Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde, Yeni Ekonomi Programı kapsamında oluşturulan Yeni Reform Paketini tanıttı.

Tarımda Milli Birlik Projesi

Berat Albayrak’ın açıklamalarına göre tarımda Milli Birlik Projesi Mayıs ayında hayata geçirilecek. Taze meyve ve sebze pazarında denge sağlanması amacıyla Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklığıyla Sera AŞ projesi başlatılacak. Bu desteklerle birlikte 47 milyon olan küçükbaş hayvan varlığının 4 sene içerisinde 100 milyona çıkarılması hedefleniyor.

Sera AŞ için 2 bin hektar arazi tahsisi yapılacak. Orta vadede 5 bin hektara yükseltilmesi sağlanacak. Orta vadede, sera altı üretimin %25’i buralarda yapılacak.