Devlet destekli yeni koronavirüs kredi paketi kampanyaları

Devlet destekli yeni koronavirüs kredi paketi kampanyaları

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Yeni Koronavirüs Destek Paketi açıklamaları kredi kullanmak isteyen vatandaşları heyecanlandırdı.

Sosyal devlet olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye Covid-19 sürecinde vatandaşlarına yardımlar yapmaya devam ediyor. Yeni destek paketleri hakkında bilgiler verilmeye devam ediyor. Orta gelir grubunda olan vatandaşlar uzun vadeli yeni kredi paketi ile tatilden, beyaz eşyaya kadar tüm giderlerin karşılanması amaçlanıyor.

Devlet destekli yeni koronavirüs kredi paketi kampanyaları

Devlet destekli yeni Covid-19 kredi desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yeni duyurulan koronavirüs kredi paketi vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Ülke ekonomisinin canlanması ve turizmden beyaz eşyaya hatta mobilyaya kadar iç piyasanın canlanmasını amaç edinen yeni koronavirüs paketi duyuruldu. Yeni belirlenen destek paketinin Pazartesi itibari ile aktif edileceği ve vatandaşların kullanabileceği belirtildi.

Geri ödemesiz dönemli yeni Covid-19 destek paketi

Geri ödemesiz olarak verilen yeni koronavirüs destek paketinden en fazla yararlanacak kişiler, emekliler, orta gelirliler olarak dikkat çekiyor. Vatandaşın bu süreçte her türlü giderini karşılayabilmesi amacı ile aktif edilen yeni koronavirüs destek paketi pazartesi ile birlikte vatandaşların kullanımına açılacak. Verilecek krediler , düşük faiz oranları ve uzun vadeleri ile dikkat çekiyor.

Emekli ve çalışana uzun vadeli tatil kredisi kapıda

Covid-19 nedeni ile en fazla etkilenen kesimler emekliler ve çalışanlardır. Emekli ve çalışanların tatil ve seyahat yapmak isteyen vatandaşlar için uygun şartlar ile sunulmaya çalışılıyor. Amacı tatil olarak belirtilen yeni covid-19 destek paketinin belirtilenlerine bakıldığında geç başlayan turizmi ülke içerisinde de canlandırarak ülke olarak hem vatandaşları mutlu etmek hem de ekonomik olarak ülkeyi kalkındırmak denildi.

Uzun vadeli konut kredisi müjdesi verildi

Koronavirüs destek paketi için açıklananlar arasında uzun vadeli olarak konut kredisi alınabileceği de belirtildi. Orta gelirli çalışanları en sahibi olabilmeleri için böyle bir kredinin aktif edildiğini duyuran Bakan Albayrak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara finansman desteği sağlanacağının altını çizdi. Cuma günü yeni koronavirüs destek paketinin paylaşılacağı belirtilirken 1 Haziran 2020 ile birlikte paketin tüm vatandaşların kullanabilmesi için aktif edileceği açıklandı.