DenizBank satışı tamamlandı! Artık arapların

DenizBank satışı tamamlandı! Artık arapların

DenizBank artık Arapların oldu. DenizBank’ın satışı tamamlandı. DenizBank Genel Müdürü olan Hakan Ateş, bugün itibari ile Sberbank’ın hisselerini Emirates NBD’ye devrettiğini açıklamıştır. İşte haberin detayları içeriğimizde.

DenizBank’ın Genel müdürlüğünü yapan Hakan Ateş, Sberbank’ın hisselerinin bugün itibariyle Emirates NBD’ye devredilmiş olduğunu açıkladı. Bankacılık kurumu DenizBank'ın satışının yapılmasına yaklaşık bir ay önce onayının verilmiş olduğunun açıklamasını yapmıştı. Bankanın ana sermayedarlığı Emirates NBD’ye devredildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan DenizBank Genel müdürü Hakan Ateş açıklamasında,"Sberbank, bugün itibarıyla bankamızdaki hisselerini Emirates NBD'ye devretti. Dünya dengelerini sarsan güç ve ticaret savaşlarının yaşandığı, aynı zamanda bölgemizin son derece hassas, ekonomimizin ise zorlu dönemden geçtiği bir süreçte, bankamızın hisseleri 4. kez el değiştiriyor" dedi. DenizBank genel müdürü Hakan Ateş bu satışın Türkiye'de Bankacılığı rahatlatacağı ve düzelteceği açıklamasında bulundu. Ayrıca Ateş, bu satışın Türkiye ekonomisinin güvenilirliğini gözler önüne serdiğini söyledi.