Çaya zam arka arkaya! Çaykur'dan sonra diğer firmalardan da zam uygulaması

Çaya zam arka arkaya! Çaykur'dan sonra diğer firmalardan da zam uygulaması

Geçtiğimiz aylarda zam gelen çaya arka arkaya zam gelmeye devam ediyor. Çaykur çaya ikinci kez zam yaptığını duyururken bu zamdan sonra diğer firmalardan da çaya zam uygulaması geldi.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile birlikte Çaykur ürünlerine %15’lik zam yapıldığını duyurmuştu. Vatandaşlar bu konudaki şikayetlerini dile getirirken, Çaykur’un yaptığı bu zamma bir karşılık da diğer özel şirketlerden geldi. Özel şirketler de çaya zam yaptıklarını açıkladı.

Çaykur ülkedeki son maddi gelişmeler ve ekonomik sıkıntılardan dolayı 25 Haziran tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tüm ürünlerine %15 zam uyguladığını aktarmıştı. Bu zam haberinden sonra özel şirketlerde zam yapmışken Çaykur’dan bir zam haberi daha geldi ve bu zam ile birlikte çaya 2019 yılsonuna kadar uygulanacak %30’luk zam gelmiş oldu.

Çaykur’un yaptığı zamlara tepki gösteren vatandaş çok fazla zam geldiğini söyledi. %30’luk artış ile birlikte diğer özel şirketler de çaya zam yapmaya başladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP’li Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili tweet atan Yarkadaş, "Özel çay şirketleri, dün gece itibariyle, ürünlerine % 15 ZAM yaptılar!" cümlesini kullandı.