Çalışana 6 ay ödemesiz 10 Bin TL Temel İhtiyaç kredi desteği veren bankalar

Çalışana 6 ay ödemesiz 10 Bin TL Temel İhtiyaç kredi desteği veren bankalar

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında vatandaşa kredi desteği geliyor.Bu kapsamda aylık geliri 5000 TL'nin altında olan tüm vatandaşlara temel ihtiyaç desteği verilecektir.İşte , konuyla ilgili tüm detaylar...

Ziraat bankası Vakıfbank ve Halkbank'tan başvuruabilecek kredinin detayları şu şekilde...

Bakan Albayrağın açıkladığı pakete istinaden aylık geliri 5000 TL'nin altında olan tüm vatandaşlarımız bu ihtiyaç kredisinden faydalanabilecektir. Sadece kamu bankaları olan Ziraat bankası , Vakıfbank ve Halkbank'tan kullanabilecek olan temel ihtyaç kredisinin şartları ile ilgili detaylar...

Çalışana 10000 TL'ye kadar kredi desteği!

Tüm dünyaya yayılmış olan corona virüs salgını nedeniyle diğer ülkelerde olduğu ülkemizdede ekonomik faaliyetler neredeyse durma noktasına gelmiş bulunmaktadır. Bu durumla ilgili olarak yetkililer tarafından yeni önlemler ve tedbirler alınmaya devam etmektedir. Daha önce açıklanmış olan ekonomik paketlerin yanı sıra T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığın'dan yeni bir haber geldi.

6 ay ödemesiz Kredi Desteğinden kimler faydalanabilir?

Orta ve düşük gelir grubunda bulunan ve aylık geliri 5000 TL'nin altında olan asgari ücretliler , emekliler ve serbest meslek ile uğraşanlar yeni açıklanan bu kredi paketinden faydalanabilecekler. Bu paket kapsamında üst sınırın 10000 TL olmasıyla beraber ilk 6 ay geri ödemesiz ve toplamda 36 ay vade ile sınırlandırılarak başvurular alınacaktır.

Kredi Desteği Ödemeleri Nasıl Hesaplanıcak?

Yeni açıklanan kredi destek paketinin hesapmalası şu şekildedir...

10.000 TL için 6 ay geri ödemesiz ve sonrasında 30 ay vade ile aylık 376 TL taksit tutarı

7.500 TL için 6 ay geri ödemesiz ve sonrasında 30 ay vade ile aylık 282 TL taksit tutarı

5.000 TL için ise 6 ay geri ödemesiz ve sonrasında 30 ay vade ile aylık 188 TL taksit tutarı olması şeklinde geri ödemesi sağlanacaktır ayrıca kredibilitesi düşük olan vatandaşlara Kredi Garanti Fonu desteğide verilecektir.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Başvurular 1 Nisan 2020 de başlayacak olup sadece Vakıfbank , Ziraat bankası ve Halkbank'tan yapılacaktır.Bahsi geçen bankalardan SMS yolu ile, intenet bankacılığı üzerinden ve ATM'lerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.Telefon bankacılığı üzerinden de başvurularınız alınacaktır.

Bu Kredi Destek Paketinden faydalanmak istiyorsanız eliniz çabuk tutmanızda fayda var...