Boyner'in adı değişiyor! Ünlü marka isim değişikliği yapıyor

Boyner'in adı değişiyor! Ünlü marka isim değişikliği yapıyor

Boyner mağazalarının hissesi el değiştirirken ünlü markanın da isim değişikliği yapacağı duyuruldu. Mağazaların çoğunluk hissesi Mayhoola'ya geçerken Boyner'in de adının değiştirileceği şirket tarafından açıklandı.

Boyner markasında yaşanan devir işlemleri sonucu işletmenin adı değişiyor. Boyner ile Mayhoola’nın arasında gerçekleşen devir ile birlikte Boyner Holding’in %43.91’lik hissesi Mayhoola’ya satıldı. 405 milyon dolara gerçekleşen bu devir ile birlikte Boyner mağazalarının da adı değişecek.

Mağazanın çoğunluk hisselerini eline alan Mayhoola grubu mağazanın ismini değiştirmek için gerekli işlemleri başlattı. Boyner isminin yerine Mayhoola’nın getireceği isim ise Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları Anonim Şirketi oldu.

İsim değişikliği için KAP’a duyuru yapan Mayhoola bu değişikliği şu şekilde duyurdu:

Şirketimizin, 26 Ağustos 2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan kararlar 27 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğünce tescil edilmiş, Şirketimizin unvanı BEYMEN PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmiştir.

405 milyon dolar karşılığında Mayhoola’ya devredilen Boyner mağazalarının eski sahipleri ise elde edilen gelir ile 354 ile 417 milyon TL arasında bir bedel ile AltınYıldız ve AltınYıldız Classics markalarının yeni sahibi oldu. Beymen ve Ay Marka’nın %98.01’i Mayhoola’nın olurken, Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı ise Boyner Holding’in oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.