Bitcoin ve kripto paralarda düşüş

Bitcoin ve kripto paralarda düşüş

Son dönemin gözdesi Bitcoin ve birçok kripto para son günlerde büyük düşüş yaşıyor. Yatırımcılar ise bu düşüşlerin şokunda. Bitcoin ve Ethereum pazar günü civarında düşüş yaşarken Litecoin ve Ripper 'ten fazla düşüşe geçti.

Bitcoin ve Ethereum %10 civarında düşüş yaşarken Litecoin ve Ripple’da da %15’ten fazla düşüş gözlemlendi. Bunun yanı sıra Dogecoin’de ki düşüş ise dünden beri %25’i geçerek en büyük düşüşte.

Yatırımcıların gözü kripto paraların üzerinde iken, Bitcoin %10’luk düşüş ile 55 bin 900 dolara gerilerdi. Ethereum ise %11’den fazla düşüşü ile 2 bin 216 dolara kadar düştü.

Altcoinlerde ise XPR olarak bilinen Ripper yaşadığı %17’lik düşüş ile 1.32 dolara gerilerken, Litecoin ise %17,53’lük düşüşü ile 262 dolara kadar düştü.

Bloomberg HT’den alınan bir habere göre kripto paralardaki bu ani düşüşün nedeni bilinmiyor. Söylentilere göre ABD Hazine Bakanlığı’nın bazı finansal kuruluşlara kripto para kullanarak para akladıkları nedendi ile ceza uygulayacaktı. Bu nedenden ötürü de kripto paraların düşüşe geçtiği düşünülüyor.

Degacoin son bir haftada değerini beşe katlamıştı lakin hızlı düşüşü ile %26’lık değer kaybederek 0.26 dolara kadar düştü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ta konuya ilişkin yorum yaptı: “Kripto dünyası bu aralar karışık. Sabırlı ve dikkatli olmak lazım gençler.”

Mansur Yavaş Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Belediyemizin kripto para birimi olup olmadığı yönünde sorular alıyorum. Dijital dünyadaki yeniliklerin sıkı bir takipçisi olsak da biz sadece Ankara’mızın yatırımlarına odaklıyız. Kripto dünyası bu aralar karışık, sabırlı ve dikkatli olmak lazım gençler"