Bekçiler ne kadar aile yardımı alacak? 2020 Bekçi aile yardımı tutarları

Bekçiler ne kadar aile yardımı alacak? 2020 Bekçi aile yardımı tutarları

2020 yılında bekçi aile yardımı tutarlarının ve maaşlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Bekçiler bu yıl ne kadar aile yardımı alacak? Bekçilerle ilgili kanun teklifi sonuçlandı mı? Sosyal medyada çok konuşulan bekçi maaşları 2020 yılında ne kadar oldu? Bekçi maaşları ve devlet tarafından verilen aile yardımları hakkında detaylı bilgi haberimizde.

2020 Bekçiler Ne Kadar Aile Yardımı Alacak?

Devlet tarafından aile yardımı verilmektedir. Bekçilere, polislerin yetkileri getirilmesi için kanun teklif edilmiştir. TBMM İçişleri Komisyonundan geçen kanun teklifinin yasalaşması için Meclis’te konuşulması ve oylama sonucu yasalaşması gerekmektedir. Kanun teklifi ile ilgili gelişmelerin yanı sıra bekçi maaşları ve aile yardımının ne kadar olduğu da merak ediliyor.

Bekçilere Polis Yetkisi Verilecek Mi?

Bekçilere polis yetkisinin verilmesine dair kanun teklifi AK Parti tarafından gelmiştir. Polislerin kullandığı yetkilerin bekçilerin de kullanabilmesi için bu kanun teklifi sunuldu. Zor kullanma, üst arama, kimlik sorma gibi yetkiler bu kanun ile bekçilere de verilecek. Kanun teklifi Meclis’te de onaylanırsa yasalaşacak.

2020 Bekçi Maaşı Ne Kadar?

Bekçi maaşları bir ara sosyal medyada gündemden düşmeyen konular arasında yer almıştır. Bekçi maaşları 2020 yılında şu şekildedir:

-İlkokul Mezunu olan bekçi maaşı: 4.302 TL.

-Lise Mezunu olan bekçi maaşı: 4.352 TL ile 4.455 TL arasında.

-Ön lisans Mezunu olan bekçi maaşı: 4.357 TL ile 4.400 TL arasında.

-Lisans Mezunu ve bekar olan bekçi maaşı: 4.404 TL ile 4.657 TL arasında.

2020 Bekçi Aile Yardımı Tutarı

Bekçi aile yardımı tutarı maaş katsayısı hesaba katılarak hesaplanmaktadır. 2131 gösterge rakamının maaş katsayısı çarpımından oluşur ve 2020 yılında hesaplandığı zaman bu ücret 278 TL olmaktadır.

Çocuk için devlet tarafından ödenen aile yardımı 250 katsayısının gösterge rakamlarına göre maaş katsayısı çarpılır ve yardım hesaplanır. Çocuk yardımı 2020 yılının içerisinde 32 TL olmuştur. 2 çocuk sınırlandırılması 2010 yılında kaldırılmış ve çocuk sayısına göre çocuk yardımı verilmeye başlanmıştır. 0 ile 6 yaş arasında çocuğu olanlara yardım iki katı olarak verilmektedir.

Dolar ne durumda? Koronavirüs tedavi edilebilecek mi? Son transfer açıklamaları neler? Tümü ve daha fazlası Gursesgazetesi mobil uygulamasında! HEMEN İNDİR -

Gündemin sıkı takipçisi mi olmak istiyorsun? O halde Gursesgazetesi’u hemen Instagram’da takip et, gelişmelerden geri kalma!

arak en yeni haberlerden ilk sen haberdar ol!