Banka Hizmetlerinde Altına Özel Uygulama Gündemde, Genel Müdür Açıkladı

Banka Hizmetlerinde Altına Özel Uygulama Gündemde, Genel Müdür Açıkladı

Takas ve Saklama Bankası Genel Müdürü Mahmut Kayacık'ın gündeme getirdiği Kişiden Kişiye Altın Transfer Sistemi dünyada ilk defa Türkiye'de uygulanmaya başlayacak. Altın piyasası hareketlenecek.

Türkiye'de bankacılık hizmetleri arasında bir ilk sayılacak gelişme ekonomi gündeminde bugün yer aldı. EFT işleminin altın ile gerçekleştirilmesine olanak tanıyacak olan hizmetle ilgili olarak İstanbul Takas ve Saklama Bankası (Takasbank) Genel Müdürü Mahmut Kayacık'ın yaptığı açıklamalar, ilgili gelişme hakkında detayların gündemde yer almasını sağladı. EFT mantığı ile çalışacak olan Kişiden Kişiye Altın Transfer Sistemi ile ilgili olarak beyanda bulunan Kayacık, Altın ile EFT olarak tanımlanabilecek hizmetin, iki bireysel hesap arasında olması ile dünyada bir ilk olacağını ifade etti.

EKONOMİK GELİŞMEYE KATKISI OLACAK

Mahmut Kayacık'ın ilk defa lanse ettiği bankacılık hizmeti olan Kişiden Kişiye Altın Transferi, farklı bankaların hesapları arasında altın transfer edilebilmesine olanak tanıyacak. Elektronik işlem hızıyla gerçekleştirilebilecek olan transfer ile Türkiye'de yastık altı altınların bankalara çıkarılması sağlanacak.

Takasbank Genel Müdürü Mahmut Kayacık'ın yaptığı açıklamaya göre Dünya Altın Konseyi verilerine göre Türkiye'nin yastık altı altın miktarı 3 bin 500 ton dolaylarında. Bu hizmetin resmi olarak uygulanmasına başlandıktan sonra ise vatandaşın ağırlıklı olarak tercih ettiği fiziksel maddi kaynak kullanımının bir kısmının daha bankaya kazandırılacağı düşünülüyor. Dünyada ilk defa Türkiye'de gerçekleştirilecek olan hizmet elektronik fon transferi hizmetlerindeki hızla gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.