Bakan Müjdeyi Verdi ; Yerli Prototipler'le Çiftçinin Mazot Derdine Son

Bakan Müjdeyi Verdi ; Yerli Prototipler'le Çiftçinin Mazot Derdine Son

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçiye son derece ekonomik olacak yerli Prototiplerin seri üretime hazır olduğu bundan sonra mazot derdine son verileceği müjdesini verdi.

Bir takım temaslar için Manisa'da bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tariş Üzüm Birliği'nin işletmesini ziyaret ettikten sonra Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda Cumhur İttifakı'nın düzenlediği bir mitinge katıldı.

Bakan Pakdemirli, düzenlenen mitinge katılan vatandaşlara aptığı konuşmada, yerel seçimlere az bir süre kaldığını hatırlatarak; "Sandıkta ne oy verirseniz, başımız üstüne. 17 yıldır bizi desteklediniz, her ihtiyacımız olduğunda yardımımıza koştunuz. Yaşadığımız coğrafya dertli bir coğrafya. Özellikle 2013'ten sonra olan olaylar, yargı darbesi, 15 Temmuz darbe girişimi gibi olay olmasaydı, 2023 hedeflerimize daha önceden ulaşacaktık. Siz bize 24 Haziran'da bir vize verdiniz, bunun ardından bir ay bile geçmeden dövizi tırmandırmaya çalıştılar. Şimdi yine aynı şekilde döviz üzerinden oyun peşindeler ama kontrolü elimize tekrar aldık." ifadelerini kullandı.

Alaşehir'e tarıma dayalı organize sera bölgesi kuracaklarını, bölgeye gölet ve sulama tesisleri inşaa çalışmalarını başlattıklarını dile getiren Bakan Pakdemirli yerli elektrikli traktör konusunda çalışmaları tamamladıklarını aktararak çiftçinin bundan sonra ki tarımsal faaliyetlerinde mazot derdine son vereceklerini belirtti.

Bakan Pakdemirli yerli prototipinin hazır olduğunu aktararak, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak yerli traktörümüz, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek. İnşallah seri üretime başlayalım, üretimden çıkan ilk traktörü Alaşehir'de birlikte deneriz." diye konuştu.