Bakan Kurum Salda Gölü Millet Bahçesi projesini anlattı

Bakan Kurum Salda Gölü Millet Bahçesi projesini anlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum son zamanlarda vatandaşlar arasında çok tartışılan konulardan biri ile ilgili konuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Salda Gölü’ne yapılacak olan millet bahçesi hakkında açıklamalarda bulundu. Proje ile bölgedeki çevre kirliliğinin önüne geçileceğini ifade etti…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü’ne yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesi hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önceliklerinin her zaman doğa ve çevre olduğunu, Salda Gölü’nün etrafını Özel Çevre Koruma Alanı ilan ederek doğal güzelliğinin devamlılığını sağlayacaklarını ifade etti. Bu konu hakkında etraftaki halkın şikayetlerini dinlediklerini ve gerekli kontrolleri yapmaları sonrasında çöplerin fazlaca biriktiği bir bölge gördüklerini anlattı.

Aynı zamanda araçların bu bölgeye girmelerine engel olacak bariyerler yerleştirdiklerini ve bu bölgeye herhangi bir binanın yapılmasına izin verilmeyeceğini ekledi.

Salda Gölü Millet Bahçesi projesi ile birlikte bölgedeki çevre kirliliğinin önüne geçileceği ve Dünya’nın hiçbir bölgesinde bulunmayan bu doğa güzelliğini gelecek nesillere aktarmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Tüm kıyı kenar çizgisi üzerinde yapılaşmaya izin verilmeyeceği ve bu kıyı hattının 600 metrelik bölümünü koruma altına aldıklarını söyleyen Kurum, günlük konaklamanın da misafirler açısından mümkün kılınmayacağını ifade etti ve açıklamalarına son verdi.