Ankapark Ne Zaman Açılacak? Ankapark Giriş Ücreti Kaç Lira Olacak? İşletme Müdürü Açıkladı

Ankapark Ne Zaman Açılacak? Ankapark Giriş Ücreti Kaç Lira Olacak? İşletme Müdürü Açıkladı

Ankapark İşletmeleri Genel Müdürü Cem Uzan, park hakkında güvenlik sorunuyla açılacak iddialarının asılsız olduğunu söyledi. Uzan, parka giriş ücreti ve nitelikleriyle ilgili bilgiler verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in projelerinden bir tanesi olan Ankapark’ın çalışmaları uzunca bir süredir sürmekteydi. Ankapark İşletme Genel Müdürü Cem Uzan, park için çalışmaların sürdüğünü ve ortaya çıkan güvenlik eksikliğiyle ilgili iddiaları yanıtladı. Uzan, eksikliğe rağmen parkın açılışının yapılacağı gibi söylemlerin doğru olmadığını belirterek, firmaların süpervizörlerinin çağrıldığını dile getirdi. Uzan, dev oyuncakların firmalarla birlikte açıldığını vurgulayarak, dev oyuncakların açılışları için birtakım kuralların olduğunda bahsetti. Tekerleklerin ve her türlü kaynak alanlarının firmalar tarafından incelendiğini ve en ince ayrıntının bile dikkate alındığını konuştu.

Firmaların bu bağlamda ürünlere ve işletmeye sertifika verdiğinin altını çizen Uzan, bir sonraki adımda ise işletme açılışıyla ilgili TÜV’e başvurulduğuna işaret etti. Başvuru sonucunun pozitif olması halinde kullanıma açılabileceğini anımsatan Uzan, güvenliksiz herhangi bir açılış yapmanın söz konusu olamayacağını belirtti. Uzan, Tokyo’da daha önce dev büyüklükteki tema parklarda yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmışa bir ismin 4 aylık danışmanlık hizmeti vereceğinin de altını çizdi.

Hava Şartlarına Uygun Oyuncaklar 12 Ay Hizmete Açık Olacak

Tema parklar içerisinde Avrupa’nın en büyük tema parkı olacağını da vurgulayan Uzan, oyuncakların hava şartlarına uygun olacağını aktardı. Isıtmalı büyük oyuncak çadırlarının mevcut olacağını konuşan Uzan, bu sayede oyuncakların 12 ay boyunca kullanıma açık olacağını anlattı. Altyapının tamamen hazırlandığından bahseden Uzan, büyük boy oyuncak sayısının 28 olduğunu hatırlattı. Orta boy oyuncaklarda bu sayının 180 olduğunun altını çizen Uzan, toplam oyuncak sayısının 2 bin 117 olduğunu paylaştı. Herhangi bir problem yaşanmasına karşı da 6 doktor ve 2 hemşirenin bulunacağını açıklayan Uzan, 4 tane de itfaiye aracı bulunacağından söz etti.

Parka Giriş Ücreti Ne Kadar Olacak?

AnkaPark’a girişin 25 TL olacağını açıklayan Uzan, oyuncaklara biniş fiyatlarının 4, 5, 6, 8 ve 15 arasında değişeceğini konuştu. Fiyatların oyuncak büyüklüğüne bağlı olarak değiştiğini anlatan Uzan, 25 TL’nin 5 TL’sinin parka giriş, 20 TL’sinin ise oyuncak bedeli olduğunun altını çizdi. Çocuklar oyuncaklarla oynadığı zaman kredilerinden 20 TL’yi tüketeceğini belirten Uzan, çocuklara bu konuda avantaj sağlandığını da hatırlattı.