Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nakdi ücret desteği ödemeleri başladı! TC Kimlik numaralarının son hanesine göre ödeme günleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nakdi ücret desteği ödemeleri başladı! TC Kimlik numaralarının son hanesine göre ödeme günleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sürecinde vatandaşlara yapılan nakdi ücret desteği ödemeleri yapılan açıklama ile birlikte başladı. Bugünden itibaren başlanan ödemelere vatandaşlar T.C. Kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenen tarihler sonucunda ulaşacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için vatandaşa yardım olarak yapılan nakdi ücret desteği haziran ayı ödemesi yapılmaya bugün itibariyle başladı. Haziran ayı ödemesi olarak yapılacak olan nakdi yardım desteği, PTT ve banka hesaplarına yatırılarak gerçekleştirilecek.

Koronavirüs kapsamında başlatılan desteğin, daha önce yapılan açıklamada 8-10 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatırılacağı açıklanmıştı. Toplum sağlığını risk altına atmak istemeyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu nedenle desteğin bu tarihler arasında gerçekleştirilmesine karar kılmıştır.

15 Mart tarihinden sonra işveren tarafından iş akdine son verilen ve işsizlik ödeneği alamayan vatandaşlar bugün itibariyle ödemelerini alacaklar. Ücretsiz izinde olan ve kısa çalışma ödeneği hakkın sahip olmayan vatandaşlar ise T.C. Kimlik numaralarının son hanesine göre 0,2 olanlar yarın, 6,8 olanlar ise cuma günü olacak şekilde ödeneklerini alabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.