Aile Bakanlığı tarafından yapılan 4 yardımdan sizde yararlanabilirsiniz!

Aile Bakanlığı tarafından yapılan 4 yardımdan sizde yararlanabilirsiniz!

Aile Bakanlığı'nın bilinmeyen 4 yardımından siz de yararlanabilirsiniz! İhtiyaç sahiplerine birçok yardımda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın pek bilinmeyen yardımları da bulunuyor. Bu yardımların neler olduğu ve nasıl başvuru yapıldığı merak ediliyor. Bilinmeyen bu 4 yardımdan sizlerde yararlanabilirsiniz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Bilinmeyen 4 Yardımı

Binlerce ihtiyaç sahibine ulaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı’nın birçok yardımı bilinmektedir. Ancak bilinmeyen yardımları da bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bilinmeyen yardımlarının neler olduğu merak ediliyor.

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlanmaktadır. Birçok destek tüm vatandaşlar tarafından bilinmektedir. Ancak Bakanlık tarafından verilen bu 4 yardım pek bilinmemektedir. O 4 yardım şudur:

-Ev alım veya yapım yardımı,

-Prefabrik konut yapımı yardımı,

-Afet kapsamında ev eşyası yardımı,

-Ev onarım yardımı.

Ev Alım- Yapım Yardımı Nedir? Nasıl Bu Yardımdan Yaralanılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bilinmeyen yardımlarından biridir. Bu yardım betonarme evler için geçerlidir. Ev oturulmayacak kadar kötü durumda ise veya ev almak isteyenlere verilen bir yardımdır. Ev alım veya yapım yardımı tek seferlik verilmektedir ve 25 bin TL tutarında yardım verilir. İhtiyaç sahiplerine verilen bu yardım ile evlerin onarılması sağlanmakta ya da ev alma şansı verilmektedir.

Prefabrik Konut Yapım Yardımı Nedir? Bu Yardım Kimlere Verilmektedir?

Bu yardımın verildiği de pek bilinmemektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bilinmeyen yardımlar arasındadır. Prefabrik konut yapmak isteyen, maddi konuda sıkıntısı olan ailelere sağlanan yardımdır. Bu yardım tek seferlik verilmektedir. Maddi sıkıntı çeken ailelere tek seferlik 20.000 TL verilmektedir. Bu ödeme ile prefabrik ev alınabilir.

Afet Kapsamında Ev Eşyası Yardımı Nedir?

Bir afetten dolayı evindeki eşyalarını kaybetmiş olan ve maddi gücü olmayan ailelere verilen yardımdır. Çok bilinmeyen bu yardımda eksik olan eşyaların tamamlanması sağlanmaktadır. Bu yardım tek seferlik bir yardımdır. 3 bin TL maddi destek sağlanmaktadır. Afet sonucu eşyalarını kaybeden ailelerin eksik eşyalarının tamamlanması için verilen yardımdır. Bu yardım da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir.

Ev Onarım Yardımı Nedir? Kimler Yararlanabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bilinmeyen yardımlarından biri de ev onarım yardımıdır. Maddi gücü olmayan ve evinin birçok yerinin onarılması gereken vatandaşa sağlanan yardım desteğidir. Ev onarımı yapacak ancak maddi gücü olmayan ailelere tek seferlik 15 bin TL ödeme yapılmaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan ve evinin onarıma ihtiyacı olan aileler bu yardımdan yararlanabilirler.

Yardımlara Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu yardımlar devlet yardımları olarak da bilinmektedir. Bu yardımdan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri İl veya İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmalıdır. Kaymakamlıkların içerisinde yer alan bu vakıflar başvuruları değerlendirir ve yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.