YKS 2021 tercih tarihlerinde süre uzatıldı!

YKS 2021 tercih tarihlerinde süre uzatıldı!

YKS 2021 sınavı sonrası açıklanan sonuçlara göre yapılacak olan tercihlerde tarih süresi uzatıldı. Alınan kararı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu.

Türkiye'de yaşanan yangın ve sel felaketlerinden dolayı 5-13 Ağustos arasında yapılması belirlenen 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili tercihlerde tarih uzatıldı.

Konuyla ilgili resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketlerinden dolayı 5-13 Ağustos arasında yapılması planlanan YKD 2021 tercihlerinin süresine ilişkin uzatma kararı aldıklarını duyurdu. belirlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 tercih tarihlerini uzatma kararı aldık" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasının devamında öğrencilerin 5 Ağustos tarihinde başlayacak olan tercihlerini 20 Ağustos günü saat 23:59'a kadar yapabileceklerini belirterek her bir öğreniciye hayırlı bir tercih dönemi ile başarılı bir üniversite hayatı dilediğini söyledi.

YKS 2021 tercih tarihlerinde süre uzatıldı!