Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB internet kampanyası

Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB internet kampanyası

Türkiye genelinde koronavirüs salgını nedeni ile okulların tatil olması sebebinden dolayı eğitimlerin internet üzerinden yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı.Verilecek olan eğitimler için Türk Telekom tarafından EBA'ya giriş sağlayacaklar olanlar için 8 GB internet verilecek. İşte, Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB internet kampanyası...

Tüm dünya genelinde yayılmış olan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeni ile alınan önlemlerden dolayı 23 Mart tarihinde uzaktan eğitim sistemi başladı. Uzaktan eğitim sistemi EBA üzerinden görülmektedir. Türk Telekom aracılığı ile EBA üzerinden derslerine ve çalışmalarına devam edecek olan tüm öğrenciler için düzenlenmiş olan sistemde öğrencilere yönelik olarak 8 GB intenet verileceği de yetkililer tarafından açıklanarak söz konusu haline geldi. İşte, Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB intenet kampanyası...

Türk Telekom'dan EBA'ya 8 GB hediye intenet!

Dünya geneline yayılmış olan koronavirüs salgını nedeni ile okulların tatil edilmesinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan uzaktan eğitim sistemi aracılığı ile tüm öğrenciler eğitim öğretimine geri kalmaksızın devam edecekler. Dün uzaktan eğitime başlanması ile EBA kullanıcılarına 3 GB hediye intenet edildiği geçtiğimiz günlerde kamuya duyurulmuştu.

Gelen yeni açıklamalar da ise, "Koronavirüs salgını nedeni ile alınan önlemler kapsamında, MEB tarafından uzaktan eğitimin başlanması ile; öğrencilere sunulmuş olan desteklerin arasında 3 GB hediye intenette yer almaktaydı. Bu gelen desteğin üzerine de 5 GB daha intenet hediye edildi. EBA sistemini kullanacak olan tüm mobil abonelerimize, uzaktan eğitim sisteminin devam ettiği süre boyunca EBA üzerinden kullanabilecekleri toplam da 8 GB ücretsiz intenet kullanım hakkı tanındı." dendi.

Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB internet kampanyası

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) nedir?

Uzaktan eğitimin başlatılması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan EBA (eğitim bilişim ağı) bir çevrimiçi eğitim platformu olarak da nitelendirilmektedir. Hem öğrenci hem de birçok öğretmenin ders dışındada eğitim öğretim ile ilgili tüm gerekli olan bilgi ve konulara ulaşma imkanı sağlamaktadır. Bu kaynakta ders kitaplarının yanında ders anlatan kayıtlı videolarda bulunarak öğrenmek için büyük bir imkan tanılan bir bilişim ağıdır.

EBA (Eğitim bilişim ağı) kampanyası katılım detayları

EBA için düzenlenmiş olan kampanya sürecinden yalnızca TT mobil faturalı ce faturasız tarifelerden yararlanan bireysel aboneler kullanıma hak kazanacaktır. Öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması adına düzenlenmiş olan EBA sisteminin kampanyasından faydalanabilmek için ise EBA yazıp 5555'e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz mesajınızın ardından size kampanyanla ile ilgili mesaj ile geri dönüş yapılacaktır. Düzenlenmiş olan bu kampanyaya katılımlar ise ücretsiz olarak tanımlanacaktır.

EBA (Eğitim bilişim ağı) kampanyası kapsamı ve geçerlilik detayları

Öğrencilerin için yapılmış olan bu kampanya kapsamı sürecinde yani 1 yıl süre boyunca EBA sisteminde kullanılması içib her ay düzenli olarak aylık 3 GB intenet hakkı verilecektir. Yalnızca Bimcell, Pttcel, Teknosacell, Kontolü seç tarifeleri, data tarifeleri ve kurumsal aboneler bu düzenlenmiş olan intenet kampanyası ve hakkından yararlanamayacaktır. Yapılacak olan bu kampanyanın aboneliği ise kayıt tarihi göz önünde bulundurularak her ay tekrarlanacaktır. Bu kampayanın süresi olan 1 yılın bitiminde ise yapılmış olan aboneliğiniz kurum tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.

Faturalı olan kullanıcı abonelerin ise EBA eğitim sistemi için kalan intenet bilgilerini öğrenmek için ise KALAN yazıp 5555'e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Faturasız olan abonelerinde aynı şekilde KALAN EBA yazıp 5555'e mesaj göndermeleri gerekmektedir. Fakat, geçerli olan zaman dilimde kullanım haklarının tamamını kullanmadığınız taktirde kalan kullanımlarınız diğer aya aktarılmayacaktır.

Kullanım haklarınız tabii olduğu intenet, sms ve ses kullanımlarınızın %80'i yada %100'ünü kullandığınızda size otomatik olarak mesaj ile uyarı yapılmaktadır. Gelecek olan kullanım bilgileriniz ise iki saat öncesine kadar olan intenet, sms ve ses kullanımlarını içermektedir.

Kampanyaya katılmış olduğunuz durumda kampanyayı daha sonradan farklı bir hatta transfer yapamazsınız. Kullanmış olduğunuz kampanya aboneliğinizi sizin dışında başka bir üçüncü şahıs kullanamaz ve devredilemez. Kampanyanın bitiş süresine kadar yani, geçerli olduğu süre zarfında başka bir operatöre geçiş yapılması, hattın iptal edilmesi veya da hattın kapatılması durumunda kampanyanız sona erer.

Sizlere sunulmuş olan kampanya paketinde sunulmuş olan intenet hakkınızın tamamını kullanmış olma durumunuzda başka bir intenet paketiniz de yok ise ve bunun yanında faturalı abonelerden biriyseniz mevcut tarifeniz üzerinden yansıtılacaktır. Faturasız aboneler için ise 2KR/ 100 KB olarak ücretlenme yapılacaktır.

EBA için düzenlenmiş olan bu kampanya 13 Mart 2021 tarihine kadar geçerlidir. Kampanya faydası kayıt tarihi itibariyle 12 ay boyunca geçerlidir.

Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB internet kampanyası

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kampanyası kampanya iptali

Katılmış olduğunuz kampanyayı iptal etmek istiyor iseniz IPTAL EBA yazarak 5555'e ücretsiz olarak gidecek olan mesajı göndermeniz gerekmektedir. Yapmak isteğiniz kampanya iptal işlemini gerçekleştirmeniz durumunda mesaj ile bilgi verilecektir.

Türk Telekom EBA için ücretsiz 8 GB internet kampanyası