Seminer çalışmaları yapan öğretmenlere ne kadar ek ders ödenecek?

Seminer çalışmaları yapan öğretmenlere ne kadar ek ders ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında sözleşmeli ve kadrolu olarak görev yapan öğretmenlere 22 - 30 Haziran tarihleri arasında yaptıkları seminer çalışmaları için ne kadar ücret ödenecek ?

Ülke genelinde yaşanan korona virüs salgın hastalığı sebebiyle 16 mart tarihinde başlayan uzaktan eğitim süreci 19 haziran tarihi itibariyle sona ermişti.

Öğretmenlerin ise her eğitim öğretim yılı sonu yaptıkları seminer çalışmalarının ise bu yaşanan pandemi süreci sebebiyle uzaktan eğitim olarak yapılmasına karar verildi.

Öğretmenler her sene okullarında yaptıkları seminer çalışmalarının bu sene uzaktan eğitim olarak yapmaya başladı. 22 - 30 Haziran tarihleri arasında yaptıkları bu seminer çalışmaları için öğretmenlere günlük 3 saat ek ders ödemesi yapılacaktır.

Uzaktan eğitim seminer çalışmalarına bakıldığı zaman öğretmenler 7 iş günü seminer çalışması yapmaktadırlar bu durumda normalde 21 saat ek ders ücret ödenecek gibi görünsede yürürlükte olan yönetmelik yasal olarak buna imkan tanımamaktadır.

15 DERS ÜCRETİ ÖDENECEK

Şu an yürürlükte olan yönetmeliğe göre öğretmenlere ödenecek ek ders ücreti 15 saat ek ders ücret ödemesini geçememektedir.

Bu şartlarda öğretmenlere ödenecek ek ders ücret saat 15 olacaktır. Yani 29 -30 Haziran tarihlerinde yapılan seminer çalışmalarına ek ders ödemesi yapılmayacaktır.

Seminer çalışmaları yapan öğretmenlere ne kadar ek ders ödenecek?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.