POMEM Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

POMEM Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

2019 yılı için polis alımları devam ediyor. 4 ile 6 ay arasında yatılı bir eğitim almak isteyen polis adayları POMEM ilanlarına başvurarak Emniyet teşkilatına girebiliyorlar.

Ön lisans ve lisans mezunları polis olabilmek için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine başvuru yapabiliyorlar. Eğitimler 4 ile 6 ay arasında yatılı olarak veriliyor. Polis olmak isteyen kişiler POMEM ilanlarına başvuru yaparak, verilen eğitimin ardından Emniyet birimleri içerisine yerleştiriliyorlar.

POMEM Başvurusu

POMEM’ler, Polis Akademisine bağlı bir kurumdur. Bütün polis adaylarının eğitimleri Polis Akademisi’ne bağlı kurumlar tarafından yapılmaktadır. POMEM polis alımlarını da Polis Akademisi yapmaktadır. Aşağıda yer alan adımları takip ederek ilan yayınlanması halinde başvuru yapabilirsiniz.

1.Polis Akademisi POMEM polis alımı ilanını yayınlar. 24. Dönem POMEM ilanının ilerleyen günlerde bildirilmesi bekleniyor.

2.Polis adayları 125 TL başvuru ücreti ödeyecek.

3.POMEM başvuru kılavuzu yayınlanır.

4.Ön başvuru tarihinde polis olmak isteyen adaylar e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden başvuru yapılır.

5.Şartları yerine getiren adaylar belge teslimi, ön sağlık taraması, fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakatlar için polis okullarına çağırılacak.

6.POMEM’e girmeye hak kazananlar ve yedek sırada olanlar açıklanır. Eğitimlere başlanır.

Başvuru yapabilmek için öncelikle polis alım ilanının yayınlanması gerekir. POMEM alımlarına 2 yıllık veya 4 yıllık üniversite mezunları, KPSS puanı tutan adaylar başvurabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.