ÖSYM Sonuçları İle Beraber Bir Düzeltme İlan Etti

ÖSYM Sonuçları İle Beraber Bir Düzeltme İlan Etti

Üniversite eğitimine başlamak isteyen öğrencilerin girdikleri Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı için sonuçlar ÖSYM'nin resmi web sitesinde yayınlandı ve bir sorunun yanıtı değiştirildi.

Yüz binlerce öğrencinin geleceğini şekillendirecek olan üniversite hayatına geçiş için bu sene ilk defa uygulanmaya başlayan YKS ve TYT sınavlarından YKS'nin sonuçları resmi olarak ilan edildi.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin resmi web sitesi üzerinden duyurulan sonuçlara erişim resmi olarak aktif hale getirildi. Açıklanan sonuçları ve sıralama derecelerini öğrenen öğrenciler bu kapsamda üniversite bölümleri için tercihlerini yapabilecekler ve bir kontenjana yerleştirilmeleri durumunda resmi olarak kayıt yaptırmaya hak kazanacaklar. Haziran ayında gerçekleştiren sınavlara ilişkin sonuçlara www.osym.gov.tr adresinden aday bilgilerinin girişi ile erişebilmek mümkün.

BİR SORUNUN YANITI DEĞİŞTİRİLDİ

Temel Yetenek Testi sonrasında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu olan Yabancı Dil oturumunun İngilizce testinin 41. sorusunun cevabı C olarak paylaşılmıştı ancak güncel olarak yapılan ilan ile birlikte sorunun doğru yanıtının D olarak değiştirildiği ve bu şekilde düzeltildiği bilgisi paylaşıldı.

Üniversite eğitimine başlayacak olan çok sayıda öğrencinin yayınlanan sonuçlarla birlikte 7-14 Ağustos arasında tercih yapabilecekler. Tercihlerini gerçekleştiren ve sıralama sonuçlarına göre bir üniversite bölümüne yerleştirilen öğrenciler yeni eğitim-öğretim döneminde bu kurumlarda ön lisans / lisans eğitimlerine başlayacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.