Okullar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu’nun son kararı ne oldu?

Okullar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu’nun son kararı ne oldu?

Okulların ne zaman açılacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu önerileri ile hareket edildiğini belirtti. Bilim Kurulu'nun okullar ile ilgili aldığı son kararın ne olduğu, nasıl bir yol izleneceği bilgisi kamuoyuna duyurulacaktır.

Tüm dünyayı saran korona virüs salgını 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde de tespit edildi ve hemen önlemler alınmaya başlandı. Okullar ilk önce 1 hafta tatil verdi ve ardından uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitime devam edilmektedir. Bilim Kurulu okulların Eylül ayına kadar kapalı kalması gerektiğini belirtti.

Okullar Ne Zaman Açılacak? Bilim Kurulu Açıklama Yaptı Mı?

İlkokullar, ortaokullar, liseler ve üniversiteler uzaktan eğitime devam ediyor. Ancak öğrenciler yine de okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Okulların açılacağı tarih ile ilgili Bilim Kurulu tarafından çarpıcı bir açıklama yapıldığı gündeme geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılması ile ilgili kararı Bilim Kurulu önerisi ile vermektedir. Bilim Kurulu önerisini dikkate alan Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimin 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edeceğini açıklamıştı.

Süre ile ilgili yeni kararların alınıp alınmadığı merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu ne derse onu yaptıklarını söyledi. İlerleyen günlerde ne yapılması gerekiyorsa o şekilde adım atılacağını belirtti. Olayların gelişimi kamuoyuna açıklanacaktır şeklinde ifade etti.

Okullar Eylül Ayında Mı Açılacak?

Posta gazetesinde yazar olan bir gazeteci Bilim Kurulunun okulların Eylül ayına kadar kapalı kalması gerektiği önerisinde bulunduğunu söyledi. İddialar üzerinde henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gündemin nabzını beraber tutalım mı? Hadi, sen de bizi Instagram’da takip etmeye başla.

Gursesgazetesi Facebook grubuna katıl, şimdi sen de tüm sıcak haberlerden en hızlı şekilde haberdar ol!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.