Okula başlama yaşı hesaplaması nasıl yapılır? Okula başlama yaşı hesaplama sayfası

Okula başlama yaşı hesaplaması nasıl yapılır? Okula başlama yaşı hesaplama sayfası

2019-2020 eğitim öğretim senesine girilmek için hazırlık yapılan bugünlerde, çocuğunu ilk defa okula kaydettirecek olan veliler de, okula başlama yaşını hesaplamaya çalışıyorlar. Çocuğunu ilk defa okula kaydettirecek olan velilerin en büyük yardımcısı olacak okula başlama yaşı hesaplama sayfası kullanıma açılmış durumda. Bu sayfa üzerinden çocuğunuzun ne zaman okula başlayacağını görebilirsiniz…

Okula Başlama Yaşı Hesaplama Sayfası

2018-2020 eğitim öğretim senesinin geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde sona ermesiyle birlikte öğrenciler 3 ay boyunca sürecek olan tatillerine başladılar. Tüm senenin yorgunluğunu üstlerinden atan öğrenciler, Eylül ayının 9. Gününe kadar tatil yapmaya devam edecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu resmi takvime bakıldığında, 2019-2020 eğitim öğretim senesinin 9 Eylül tarihinde başlayacağının ifade edildiği görülmekte.

9 Eylül 2019 tarihinde ilk defa okula kaydedilecek olan yeni öğrenciler için ise bazı belirsizlikler mevcut.

Geçtiğimiz sene içinde 66 aylık olan çocukların okula başlamasını kapsayan yönetmelik uygulanmıştı. Ancak geçtiğimiz ay içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan kanun teklifi ile birlikte okula başlama yaşının 69 aya çıkarıldığı açıklanmıştı. Yönetmelikte yapılan değişiklik sonrasında bundan sonra 69 aylık olmuş çocukların okullara kaydı gerçekleşecek.

Diğer yandan da veliler çocuklarının okula gidip gitmeyeceğini araştırıyorlar. Velilerin işini oldukça kolaylaştıracak sayfa kullanıma açıldı. Aşağıdaki kısımda yer alan bağlantı üzerinden, çocuğunuzun okula başlama yaşını çok kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

https://e-okul.meb.gov.tr/yasHesap.aspx