Öğretmen il içi özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2020 Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları

Öğretmen il içi özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2020 Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları

Mazerete bağlı olarak yer değiştirme başvuruları 2 Ocak ile 7 Ocak tarihleri arasında kabul edilmişti. Başvuruda bulunan kişiler “öğretmen il içi özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusunu sormaya başladılar. İşte MEB 2020 senesi mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları hakkındaki tüm ayrıntılar…

2 Ocak ile 7 Ocak tarihleri arasında mazerete bağlı yer değiştirmeye başvuruda bulunan öğretmenler, il içi özür grubu atama sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

Elde edilen bilgilere göre il içi yer değiştirme sonuçları 17 Ocak tarihinde ilan edilecek. Sonuçlar aşağıdaki kısımda yer alan intenet adresi üzerinde duyurulacak.

yer değiştirmeler öğretmenlerin atanmayı talep ettikleri il ve ilçe kapsamında yer alanlar itibariyle öğretmen norm kadrosu boş olan eğitim kurumları ve boşalması durumu söz konusu olabilecek eğitim kurumlarından öğretmenlerin tercihlerine göre yer değiştirmesi nedeniyle kadroda yer açılan kurumlarda, öğretmenlerin tercihleri göz önünde bulundurulacak şekilde ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Sonuçların açıklanması ardından gelişmeleri yine gursesgazetesi.com adresi üzerinden takip edebilirsiniz.