MSÜ Subay Astsubay 2020 Taban Puanları ve Mülakat Aşamaları

MSÜ Subay Astsubay 2020 Taban Puanları ve Mülakat Aşamaları

Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay alımı için sonuçlar açıklandı. Adayları sonuçları öğrenmesi ile birlikte MSÜ mülakat aşamaları ve taban puanlar belli oldu.

Milli Savunma Üniversitesi için subay ve astsubay alımlarında sonuçlar adaylar için duyuruldu. Sonuçlardan sonra bir açıklama yapıldı ve taban puanlar adaylar için gösterildi. Ayrıca MSÜ mülakat tarihleri de belli oldu.

MSÜ Mülakat Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada subay ve astsubay adayları için mülakatların 20 Temmuz ve 4 Eylül arasında yapılacağı ifade edildi.

Hava Harp Okulu’nu tercih etmek isteyen kişiler için ilk günde belge kontrolü, fiziki mülakat ve kişilik mülakatı yapılacak. İkinci günde ise psikomotor testi uygulanacak. Mülakatların üçüncü gününde ise mülakat, müzik yeteneği ve müzik bilgi seviye tespiti yapılacak.

Diğer harp okulu ve Meslek yüksek Okullarına tercih etmek isteyen kişiler için ilk olarak belge kontrolü, fiziki yeterlilik testi ve kişilik değerlendirmesi yapılacak. İkinci günde ise müzik yeteneği ve müzik bilgi seviye tespit sınavı yapılacak. FYT’ye girecek adayların spor eşyalarıyla mülakatlara gelmesi gerekecek.

MSÜ Taban Puanları

MSÜ Subay Astsubay 2020 Taban Puanları ve Mülakat Aşamaları