MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2019 MSÜ Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu!

MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2019 MSÜ Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu!

Geçtiğimiz yıl ÖSYM tarafından düzenlenmeye başlayan MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sınav takvimi belli oldu. İşte MSÜ-2019 sınav sonuçları ve tercih dönemleri.

7 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sınavları için tercih süreci başlıyor. Geçtiğimiz yıl ÖSYM tarafından düzenlenmeye başlayan MSÜ için sınava giren askeri öğrenci adayları, 29 Nisan 2019 tarihi itibariyle okul tercihlerini yapabilecekler. Tercihler için belirlenen son gün ise 17 Mayıs 2019 olacak. Belirtilen tarihler arasında tercihlerini yapmayan adayların başvuruları geçerliliğini kaybedecek.

ÖSYM’nin düzenlediği Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren askeri okul adayları, 10 günlük bir süre için sınav sorularına erişebilecekler. ÖSYM’ye ait resmi web sitesi üzerinden ‘Aday İşlemleri Sayfası’ bölümünü açıp kullanıcı adı ve şifre ile birlikte giriş yapan adaylar, soru ve cevaplara erişim sağlayabilecekler.

Milli Savunma Üniversitesi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre MSÜ sınav sonuçları ÖSYM üzerinden 26 Nisan 2019 tarihi iribariyle yayınlanacak. 2019 yılı Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ile tercih yapmaya hak kazanan adaylar, belirlenen tarih aralığında tercih işlemlerini tamamlayabilirler.