Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! O Sistem Uygulanmaya Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! O Sistem Uygulanmaya Başlıyor

Yeni kabinenin açıklanmasından sonra Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Ziya Selçuk, ilk basın açıklamasını gerçekleştirerek öğretmen performans sistemi hakkında kritik cümleler kurdu.

Türkiye'de 24 Haziran seçimlerinden sonra yeni kabinenin oluşturulması büyük bir heyecana yol açtı. Bakanlık görevlerinde değiştirilen isimler arasında dikkat çeken ise Milli Eğitim Bakanı görevine atanan Ziya Selçuk oldu. Atanmasından itibaren bakanlık görevi için bir süre çalışmalarını sürdüren Ziya Selçuk, bugün ilk defa basın mensupları ile bir araya gelerek yeni süreçle alakalı olarak bilgi paylaşımında bulundu. Bu kapsamda 16 yıl içerisinde 15 defa değiştirilen eğitim sistemine yeni bir dokunuş yapılacağını ve kalıcı başarı sonucunun elde edilmesinin hedeflendiğini ifade eden Ziya Selçuk, öğretmen performans sistemini ele aldı.

ÖĞRETMEN PERFORMANS SİSTEMİ TARİHE KARIŞACAK

Selçuk, basın muhabirleri ile gerçekleştirdiği toplantı sırasında önümüzdeki 2 ay içerisinde 3 yıl süreyle geçerli olacak bir programı açıklayacaklarını aktardı. Eğitim döneminin ortasında süreç değişikliği yaşanmayacağını ve velilere ve öğrencilere sürpriz yaşatılmayacağını ifade eden Selçuk, kopya veya ithal bir eğitim sistemi değil kaliteli eğitim sistemi için çalışacaklarını ve kendisinin bir bakan değil gören kişi olacağının altını çizdi.

Öğretmen performans sisteminin kaldırılarak, eğitim sistemindeki aksaklıkları onarmak yerine, sistemi baştan kuracaklarını aktaran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm eğitim kurumlarını kapsayan, kapsamlı bir çalışmayla işe koyulacaklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.