MEB'den ilkokul kaydı için yaş hesaplama uygulaması

MEB'den ilkokul kaydı için yaş hesaplama uygulaması

Milli Eğitim Bakanlığı' ndan ilkokul için yaş hesaplama uygulaması, uygulama nasıl çalışıyor ve yaş düzenlemesi ile ilgili maddeler.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Okula Başlama Yaşı Kayıtların Yapıldığı Yılın Eylül Ayı Sonu (30/09/2019) itibariyle hesaplayan bir uygulamayı e-okulda yayınladı.

Milli Eğitim Baknalığı, okul öncesi eğitim ve ilköğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Kayıt zamanı ve kayıt yaşı" başlıklı 11. maddesi 6. fıkrasındaki; (6) ilkokula kayıt:

1- (Değişik: RG-10/7/2019-30827) İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibariyle 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlarda birinci sınıfa kaydedilir.

2- (Değişik: RG-10/7/2019-30827) Okul müdürlükleri yaşca kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı taleb de bulunması halinde kayıtlarını bir yıl erteler.

3- Nüfusa gerçek yaşından büyük veya küçük yazılmış olanların yaşlarının düzeltilmesi okul yönetimince velilerden istenir. Bu öğrencilerden velisi 3 ay içinde girişimde bulunmadığı veya bu işleri yapmadığı takdirde gereği yapılmak üzere il/ ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirilir.

4- Mecburi İlköğretim çağında olup herhangi bir sebeple okula kaydı yapılmamış okuma yazma bilmeyen çocukların kayıtları birinci sınıfa yapılmaktadır. " Hükümleri bulunur.

HESAPLAMA için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.