MEB telafi eğitimleri ne zaman başlayacak, ne kadar sürecek? Yüz yüze telafi eğitimleri zorunlu mu?

MEB telafi eğitimleri ne zaman başlayacak, ne kadar sürecek? Yüz yüze telafi eğitimleri zorunlu mu?

MEB'den flaş açıklama! Telafi eğitimleri ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze telafi eğitimi ile ilgili en çok merak edilen konuyu açıkladı. Bakan Selçuk, yüz yüze telafi eğitiminin başlayacağı tarihi ve ne kadar süreceğini söyledi. Öğrencilerin yüz yüze telafi sürecine yıl boyunca devam edeceğini de belirtti.

MEB Telafi Eğitimlerinin Ne Zaman Başlayacağını Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze telafi eğitiminin ne zaman başlayacağını açıkladı. Son dakika açıklamasına göre yüz yüze telafi eğitimlerine 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlanacak. Telafi eğitiminin 3 hafta süreceğini açıklayan Ziya Selçuk, yeni ders yılı içerisinde de zaman zaman telafi eğitimlerine yer verileceğini duyurdu.

Bu açıklamalardan sonra merak edilen telafi eğitiminin tarihi netleşmiş oldu. 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olan telafi eğitimi 3 hafta sürecek. Destekleme ve yetiştirme kursları adı altında bu eğitimler yeni ders yılında da devam edecek.

Telafi Eğitimleri Ne Kadar Sürecek?

Milli Eğtim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitim ile ilgili merak edilenleri açıkladı. Yüz yüze telafi eğitiminin tarihini açıklayan Ziya Selçuk, eğitimin ne kadar süreceğini de belirtti. Yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak. Telafi eğitimi 3 hafta sürecek ve yeni ders yılı içerisinde de devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinin yanında telafi eğitimi ile ilgili çalışmalar yürütüldüğünü de belirtti. Uzaktan eğitim süreci ile bu sürecin bitmeyeceğini ve muhakkak yüz yüze eğitimin de olacağını söyleyen Ziya Selçuk, yüz yüze telafi eğitiminin tarihini verdi. Bu eğitime yoğunluk vereceklerini söyleyen Ziya Selçuk, telafi eğitiminin yıl boyu devam edeceğini vurguladı. Öğrencilerin eksiklikleri tamamlanmış olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.