MEB İOKBS bursluluk sınavı başvurusu uzatıldı. Bursluluk sınavı son başvuru tarihi ne zaman?

MEB İOKBS bursluluk sınavı başvurusu uzatıldı. Bursluluk sınavı son başvuru tarihi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan bursluluk sınavına nasıl başvurulur ve İOKBS son başvuru tarihi ne zaman sorularının yanıtı belli oldu. Bakanlık, deprem sebebiyle ''Bursluluk sınavı başvurusu uzatıldı.'' açıklaması yaptı.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) bursluluk sınavının uzatılmasına karar verildi. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik İOKBS bursluluk sınavına başvuruda bulunacak milyonlarca öğrenci için son başvuru tarihi uzatıldı. İOKBS bursluluk sınavı için başvurular MEB e-okul üzerinden yapılıyor. 25 Nisan 2020 günü yapılacak sınav sonuçları 3 Temmuz 2020 Cuma günü duyurulacak.

Bursluluk sınav başvuruları uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 Şubat Çarşamba günü başlayan başvuruları 17 Şubat 2020’de tamamlanacaktı. Elazığ’da yaşanan deprem sebebiyle başvuruların 24 Şubat 2020 Pazartesi saat 17.00’ye kadar uzatılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu açıklamalarda deprem sebebiyle okulların tatil edilmesi sürecinde öğrencilerin mağduriyet yaşamaması adına başvuruların 24 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığı aktarıldı.