MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursu  Öğrenci Başvuru Ekranı - 2020 DYK yaz kursu başvurusu

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursu Öğrenci Başvuru Ekranı - 2020 DYK yaz kursu başvurusu

11. sınıftan 12. sınıfa geçen öğrenciler için MEB destekleme ve yetiştirme kursu açılacak. MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursu Öğrenci Başvuru Ekranı nedir? 2020 DYK yaz kursu başvurusu nasıl yapılır? sorularının yanıtını sizler için cevapladık.

11. sınıftan 12. sınıfa geçen öğrenciler için kendi istekleri doğrultusunda örgün ve açık ortaöğretim kurumları tarafından mezun olmuş kişiler için ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları açılarak eğitim verilecek.

Yaz dönemine ait olan destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili yazı 81 ile gönderilmiş durumda. Resmi ve özel örgün olarak eğitim veren kurumlarda eğitim alan 2019-2020 ders yılı sonunda 11. sınıfı bitirip 12. sınıfa geçen ve istekli olan öğrenciler ile beraber örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik olarak 20 Temmuz- 28 Ağustos tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim verilecektir.

Açılan yaz kurslarına katılmak isteyen öğrenciler ise 14-17 Temmuz tarihleri arasında https://e-kurs.meb.gov.tr adresi öğrenci girişi bölümünden başvurularını gerçekleştirebilecek. Biryandan da kurslarda Covid-19 salgınına karşı tedbirler alınarak eğitim verilecektir.