MEB adrese göre okul kayıt bilgisi sorgulama işlemleri

MEB adrese göre okul kayıt bilgisi sorgulama işlemleri

MEB üzerinden okul kayıt bilgi işleminin sorgulanması işlemi pek çok veli tarafından merak edilmektedir. Sizler için derlenen haberimizde MEB adrese göre okul kayıt bilgisi sorgulama işlemleri ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Adrese göre okul listesi, kişinin bağlı bulunduğu ilçe üzerinde ki ikametgah bilgilerine göre belirlenmektedir. Bu liste o ilçe de bulunan, Anadolu, Sosyal bilimler ve Fen liselerinin listesidir. Öğrenciye en yakın olan liseye kaydının otomatik bir şekilde yapılması esas alınır.

E okul kayıt sorgulama nasıl yapılır?

E okul sistemi üzerine giriş yapılarak, T.C kimlik numarası ve gerekli bilgiler ile sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Adrese göre lise sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Adrese dayalı tercih işlemleri ile birlikte ilçeler bölgelere ayrılmış olup, her bölgede farklı lise kurumu bulunmaktadır. Öğrencinin adrese dayalı sorgulama işlemleri E- okul üzerinden gerçekleştirilmektedir.

5. sınıf okul kayıt sorgulama nasıl yapılır?

5. sınıfa geçen çocukların da sorgulama işlemleri e-okul üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sisteme girip T.C kimlik numarası, giriş kodu, öğrenci numarası gibi bilgiler girildikten sonra kayıt sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Hangi ortaokulda olduğunu öğrenmek için yapılması gerekenler?

E okul portalı üzerinden sisteme gerekli bilgilerle giriş yapıldıktan sonra buradan okul, sınıf, okul numarası gibi bilgiler öğrenilebilir. Ayrıca sınıfım seçeneğine tıklayarak sınıf detaylı bilgileri görünebilmektedir.