MEB 2020 Öğretmen il içi ihtiyaç listeleri ne zaman yayınlanacak ? Öğretmenlerin 2020 yılı il içi yerdeğiştirme süreçleri

MEB 2020 Öğretmen il içi ihtiyaç listeleri ne zaman yayınlanacak ? Öğretmenlerin 2020 yılı il içi yerdeğiştirme süreçleri

MEB 2020 öğretmen il içi ihtiyaç listeleri ne zaman yayınlanacak? Öğretmenlerin 2020 yılı il içi yer değiştirme süreçleri belli oldu mu? Her yıl ihtiyaca göre il içi yer değiştirme işlemi gerçekleşmektedir. Bu yıl Haziran ayında gerçekleşmesi beklenen il içi yer değiştirme işlemi pandemi nedeniyle Temmuz ayının son haftasına ertelendi.

Öğretmen İl İçi Yer Değiştirme İşlemleri

Önceki yıllarda öğretmenlerin il ve il içi yer değiştirmeleri Haziran ayında gerçekleşirdi. Bu yıl dünyayı saran pandemi nedeniyle bu süreç biraz aksadı ve Temmuz ayının sonlarına kadar ertelendi. Öğretmenlerin ne zaman gerçekleşeceğini merakla beklediği il içi yer değiştirme işlemleri ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığından geldi. Bakanlık il içi yer değiştirme işlemleri ile ilgili takvimi yayımladı.

Takvime göre öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri 20 Temmuz 2020 tarihi ile 28 Temmuz 2020 tarihleri arasında olacak. MEBBİS üzerinden başvurular gerçekleştirilecek.

Öğretmenler il içi ihtiyaç listelerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. 20 Temmuzda başlayacak olan il içi yerleştirmelerinden önce il içi ihtiyaç listesi belirlenecek. İl Milli Eğitim Müdürlükleri kendi intenet siteleri üzerinden ihtiyaç listesini yayımlayacak. Listelerin hafta sonu 18- 19 Temmuz tarihlerinde yayımlanması bekleniyor.