MEB, 2019 il dışı atama sonuçlarını açıkladı! Öğretmen tayini sonuç sorgulama

MEB, 2019 il dışı atama sonuçlarını açıkladı! Öğretmen tayini sonuç sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), il dışı öğretmen tayin sonuçlarını akşam saatlerinde açıkladı. Resmi internet sitesinde erişime açılan öğretmen tayini sonuçlarını MEB önce resmi Twitter adresi üzerinden duyurdu. İşte 2019 il dışı atama sonuçları sorgulama sayfasıyla ilgili tüm detaylar..

Mİlli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 2019 Yılı İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçlarını resmi intenet sitesi üzerinden eriçime açtı.

Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin heyecanla beklediği il dışı tayin sonuçlarını bekleyen öğretmenler MEB'in intenet sitesine girerek sonuçlarını sorgulayabilirler.

MEB'in yaptığı il dışı atama sonuçlarına atama.meb.gov.tr adresi üzerinden TC. kimlik numarası ile ulaşabilirsiniz. MEB sonuçların açıklandığı ile ilgili duyuruyu ise sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptı.

İL DIŞI TAYİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekler. Yayınlanan listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki her hangi başka bir ilde atama ile görev yapanlar bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler.

MEB, 2019 il dışı atama sonuçlarını açıkladı! Öğretmen tayini sonuç sorgulama