Mart 2020'de Atanan 20 Bin Öğretmen Göreve Ne Zaman Başlayacak?

Mart 2020'de Atanan 20 Bin Öğretmen Göreve Ne Zaman Başlayacak?

Mart 2020'de atanan 20 bin öğretmen göreve ne zaman başlayacak? 18 Mart 2020 tarihinde atanan 20 bin öğretmen henüz göreve başlayamadı. Binlerce öğretmen bu nedenle mağdur oldu ve sesini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde net bir açıklama yapılması bekleniyor.

20 Bin Öğretmen Göreve Ne Zaman Başlayacak?

18 Mart 2020 tarihinde 20 bin öğretmenin ataması gerçekleşmişti. Ataması gerçekleşen öğretmenler görevlerine ne zaman başlayacağını merak ediyordu. Atamaları heyecanla bekleyen öğretmenlerin göreve başlama süreci korona virüs nedeniyle değişmişti ve 20 bin öğretmen göreve başlayamamıştı.

18 Mart tarihinden önce yapılan atamalarda öğretmenler güvenlik soruşturmasından geçtikten sonra göreve başlıyordu. Ancak korona virüs nedeniyle 18 Mart 2020 tarihinde atanan öğretmenler göreve başlayamadı. Atanmayı ve göreve başlamayı bekleyen binlerce öğretmen çalıştıkları işyerlerinden istifa etti. Mağdur olan öğretmenler sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan iyi haberler bekleyen 20 bin öğretmen gözlerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çevirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamaları arasında 18 Mart tarihinde atanan öğretmenlerle ilgili de konuşmuştu. Ziya Selçuk, atanan öğretmenlerle ilgili karanamelerin okulların açılması ile birlikte olabileceğini belirtmişti. Ancak sosyal medya üzerinden seslerini duyurmayı başaran öğretmenlerin mağduriyetleri ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığı Personel Müdürü Hamza Aydoğdu’dan geldi. Atanan öğretmenlerin mağdur olmaması için bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Yapılan açıklamanın ardından atanan ancak göreve başlayamayan öğretmenlerle ilgili Haziran ayında bir karanamenin olacağı ve öğretmenlerin göreve başlayacağı düşünülüyor. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre Eylül ayında tekrar eğitim ve öğretimin açılacağı öğretmenlerin kafasını karıştırdı. Atanan ve göreve başlamayı bekleyen binlerce mağdur öğretmenlerin göreve başlama tarihleri ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Bu konu ile ilgili en yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.