Lisede sınıfta kalma yeniden geliyor!

Lisede sınıfta kalma yeniden geliyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk lisede sınıfta kalma yeniden geleceğini açıkladı. Bakan Selçuk, temel derslerin aşamalandırılması ve yeni karne uygulaması ile ilgili detayları da paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim sistemindeki yeniliklere ilişkin ayrıntıları duyurdu. Bakan Selçuk liselerde ikmal ve sınıfta kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini açıkladı. Selçuk, sınıf geçme konusunda öğrenme sürecinin ön koşul haline getirileceğinin altını çizerek ‘’Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek.’’ diye ekledi.

Temel derslerin aşamalandırılacağını anlatan Selçuk, Matematik 1’i geçemeyen öğrencilerin Matematik 2-3’ü alamayacağını söyledi. Türkçe eğitim kalitesinin yükseltilebilmesi adına yeterliliği ölçen bir altyapı kurulacağına değinen Selçuk, tasarım aşamasındaki temel derste notun yanına başarı ve eksikliklerin nedenlerinin de belirtileceğini anlattı.